Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gmina Małkinia Górna

Mediana EP ze świadectw energetycznych to 121 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 233 świadectw). Stan na 2026-10-17.

Liczby całego powiatu: Powiat ostrowski stan na

Sprawdź działkę — gmina Małkinia Górna

Granice: Gmina Małkinia Górna
Co znaczą kolory stref planu ogólnego
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną SW
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną SJ
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową SZ
  • Strefa usługowa SU
  • Strefa handlu wielkopowierzchniowego SH
  • Strefa gospodarcza SP
  • Strefa produkcji rolniczej SR
  • Strefa infrastrukturalna SI
  • Strefa zieleni i rekreacji SN
  • Strefa cmentarzy SC
  • Strefa górnictwa SG
  • Strefa komunikacyjna SK
  • Strefa otwarta SO
  • Obszar uzupełnienia zabudowy
  • Obszar zabudowy śródmiejskiej

Symbole i barwy są krajowe — tak samo wygląda plan ogólny każdej gminy. Nakładka projektu planu jest rysowana słabiej i nie ma mocy prawnej.

Granice: Gmina Małkinia Górna. Po przewinięciu mapa pokazuje strefy planu ogólnego i projektów planów — projekt nie ma mocy prawnej. Kadr otwiera się w skali, w której rządowa usługa te strefy rysuje; po oddaleniu mapy znikają.

Ceny gruntu na tle innych obszarów

Rozkład cen gruntu budowlanego z aktów notarialnych: środkowa połowa transakcji i mediana, na wspólnej skali.

powiat ostrowski (3 lata) 83 zł/m²
woj. mazowieckie 220 zł/m²
Polska 143 zł/m²
10 zł/m² 1 091 zł/m²
Rozkład cen gruntu budowlanego: powiat ostrowski (3 lata) — mediana 83 zł/m²; woj. mazowieckie — mediana 220 zł/m²; Polska — mediana 143 zł/m². Skala od 10 do 1 091 zł/m².

Plan ogólny i plany miejscowe

Plan ogólny: jeszcze nie ogłoszono

W gminie Małkinia Górna planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 23.
Plany miejscowe
23 obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego w obszarze

Ceny gruntu budowlanego

Ceny liczone dla całego powiatu (powiat ostrowski) — próba pojedynczej gminy jest za mała, by publikować rozkład.

W gminie Małkinia Górna mediana ceny gruntu budowlanego dla całego powiatu (powiat ostrowski) to 83 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieści się między 35 a 137 zł/m² (44 transakcje z aktów notarialnych, okres danych: 3 lata).
Mediana ceny gruntu budowlanego, powiat
83 zł/m² połowa transakcji z aktów notarialnych poniżej tej ceny, okres danych: 3 lata — liczby dla całego powiatu (powiat ostrowski)
Typowy przedział cen od, powiat
35 zł/m² dolna granica środkowej połowy transakcji — liczby dla całego powiatu (powiat ostrowski)
Typowy przedział cen do, powiat
137 zł/m² górna granica środkowej połowy transakcji — liczby dla całego powiatu (powiat ostrowski)
Transakcje, powiat
44 sprzedaże gruntów budowlanych, okres danych: 3 lata — liczby dla całego powiatu (powiat ostrowski)

Energia budynków

W gminie Małkinia Górna mediana EP ze świadectw energetycznych to 121 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 233 świadectw).
Mediana EP
121 kWh/m²·rok zapotrzebowanie na energię pierwotną ze świadectw energetycznych
Świadectwa
233 świadectwa energetyczne wystawione w obszarze

Projekty unijne

W gminie Małkinia Górna dofinansowano z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 11 projektów, w tym 5 inwestycji.
Projekty unijne 2021–2027
11 z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich, realizowane w gminie Małkinia Górna
Inwestycje
5 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Fundusz Spójności i Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Projekty miękkie
6 Europejski Fundusz Społeczny Plus: szkolenia, zatrudnienie, usługi społeczne
Dofinansowanie UE
10,8 mln zł z 4 projektów realizowanych wyłącznie w gminie Małkinia Górna

Z jakich programów

  • Fundusze Europejskie dla Mazowsza — 8 projektów, w tym 3 w całości w gminie Małkinia Górna: 8,3 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki — 1 projekt, w tym 1 w całości w gminie Małkinia Górna: 2,5 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko — 1 projekt
  • Interreg NEXT Poland–Ukraine — 1 projekt
stan na

Gdzie w gminie mieszkają ludzie

W gminie Małkinia Górna ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 5,8% powierzchni gminy, a 29,0% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Rozmieszczenie mieszkańców: Gmina Małkinia Górna W gminie Małkinia Górna ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 5,8% powierzchni gminy, a 29,0% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Każdy kwadrat to kilometr na kilometr; ciemniejszy znaczy więcej mieszkańców, a najciemniejszy to najliczniejszy kwadrat tej gminy. Kwadraty bez stałych mieszkańców zostają puste. (spis powszechny 2021).
Połowa mieszkańców mieszka na
5,8 % powierzchni spis powszechny 2021, siatka kwadratów kilometrowych
Powierzchnia bez stałych mieszkańców
29 % 40 kwadratów kilometrowych bez ani jednego mieszkańca
Kwadraty siatki w gminie
138 jeden kwadrat to kilometr na kilometr

Wyniki egzaminów

W gminie Małkinia Górna uczniowie napisali egzamin ósmoklasisty 2026 na 52,0 procent z języka polskiego i matematyki — wyżej niż w połowie gmin powiatu. Do egzaminu przystąpiło 88 uczniów.
Wynik egzaminu ósmoklasisty
52 % średnia z języka polskiego i matematyki, egzamin ósmoklasisty 2026; mediana gmin powiatu: 52,0%
Zdających
88 uczniów do egzaminu w roku 2026
Język polski
55,6 % wynik średni, zdających
Matematyka
48,4 % wynik średni, zdających
Język angielski
62,4 % wynik średni; zdających, nie każdy zdający wybiera ten język
Szkół z wynikiem
5 szkół z 6 szkół; wynik publikuje się od pięciorga zdających
Język polski — 55,6% (w pierwszej ćwiartce polskich gmin)
Język polski: Gmina Małkinia Górna Język polski: wynik 55,6% leży w pierwszej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 39,9%, pierwszy kwartyl 59,2%, mediana 62,6%, trzeci kwartyl 66,2%, najwyższy 77,3%.
najniższa gmina
39,9%
Q1
59,2%
mediana
62,6%
Q3
66,2%
najwyższa gmina
77,3%
Matematyka — 48,4% (w drugiej ćwiartce polskich gmin)
Matematyka: Gmina Małkinia Górna Matematyka: wynik 48,4% leży w drugiej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 28,3%, pierwszy kwartyl 45,8%, mediana 50,9%, trzeci kwartyl 55,8%, najwyższy 82,6%.
najniższa gmina
28,3%
Q1
45,8%
mediana
50,9%
Q3
55,8%
najwyższa gmina
82,6%
Język angielski — 62,4% (w pierwszej ćwiartce polskich gmin)
Język angielski: Gmina Małkinia Górna Język angielski: wynik 62,4% leży w pierwszej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 40,9%, pierwszy kwartyl 62,5%, mediana 67,7%, trzeci kwartyl 72,7%, najwyższy 94,4%.
najniższa gmina
40,9%
Q1
62,5%
mediana
67,7%
Q3
72,7%
najwyższa gmina
94,4%

Każda z czterech ćwiartek mieści jedną czwartą gmin, a nie jedną czwartą skali — dlatego mają różne szerokości. Rozkład liczony z gmin, w których do egzaminu przystąpiło co najmniej trzydzieścioro uczniów (2 159 gmin).

Podatki i budżet gminy

W gminie Małkinia Górna podatek od nieruchomości przyniósł w roku 2024 762 zł na mieszkańca — więcej niż mediana gmin powiatu (399 zł). Budżet za rok 2025 zamknął się nadwyżką 3,1 mln zł przy dochodach 90,8 mln zł.
Podatek od nieruchomości
762 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 399 zł na mieszkańca
Udział podatku od nieruchomości w dochodach własnych
27,9 % część dochodów własnych gminy, którą daje ten podatek, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 13,4%
Podatek od środków transportowych
18 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 46 zł na mieszkańca
Dochody budżetu
90,8 mln zł wszystkie dochody budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wydatki budżetu
87,7 mln zł wszystkie wydatki budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wynik budżetu
3,1 mln zł dochody minus wydatki, wartość ujemna to deficyt, dane GUS za rok 2025
Wynik operacyjny po spłacie rat
3,2 mln zł dochody bieżące minus wydatki bieżące i spłata rat kredytów i pożyczek, dane GUS za rok 2025
stan na

Prawo miejscowe

W gminie Małkinia Górna w dziennikach urzędowych ogłoszono 6 aktów planistycznych, ostatni 2026-01-22.
Akty planistyczne
6 akty planowania przestrzennego ogłoszone dla obszaru

Najczęstsze pytania

Czy gmina Małkinia Górna ma plan ogólny?
W gminie Małkinia Górna planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 23.
Ile kosztuje działka budowlana w gminie Małkinia Górna?
W gminie Małkinia Górna mediana ceny gruntu budowlanego dla całego powiatu (powiat ostrowski) to 83 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieści się między 35 a 137 zł/m² (44 transakcje z aktów notarialnych, okres danych: 3 lata).
Ile nowych domów oddano do użytku w gminie Małkinia Górna?
W gminie Małkinia Górna nie mam jeszcze liczb o tym, ile domów oddano tu do użytku — brak danych nie oznacza, że tego tu nie ma.
Ile domów zaczęto budować w gminie Małkinia Górna?
W gminie Małkinia Górna nie mam jeszcze liczb o tym, ile domów zaczęto tu budować — brak danych nie oznacza, że tego tu nie ma.
Co mówią świadectwa energetyczne w gminie Małkinia Górna?
W gminie Małkinia Górna mediana EP ze świadectw energetycznych to 121 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 233 świadectw).
Jakie akty prawa miejscowego ogłoszono w gminie Małkinia Górna?
W gminie Małkinia Górna w dziennikach urzędowych ogłoszono 6 aktów planistycznych, ostatni 2026-01-22.

Pozostałe obszary w regionie

Pozostałe gminy w powiecie

Pojęcia z tej strony

  • Plan ogólny gminy (POG)

    Plan ogólny gminy to uchwała rady gminy, która dzieli cały jej obszar na strefy planistyczne i ustala dla nich ramy przyszłej zabudowy. Zastąpił studium uwarunkowań i w odróżnieniu od niego jest aktem prawa miejscowego.

  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego, który ustala przeznaczenie konkretnych terenów w gminie. Tam, gdzie obowiązuje, to on rozstrzyga o zabudowie i decyzja o warunkach zabudowy nie jest potrzebna.

  • Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

    Rejestr Cen Nieruchomości to prowadzony przez starostwo powiatowe spis tego, co naprawdę zapłacono u notariusza. Nie zawiera ofert sprzedaży — wyłącznie zawarte transakcje.