Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gmina Wola Mysłowska

Plan ogólny jest już ogłoszony w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 7. Stan na 2026-10-16.

Liczby całego powiatu: Powiat łukowski stan na

Sprawdź działkę — gmina Wola Mysłowska

Granice: Gmina Wola Mysłowska
Co znaczą kolory stref planu ogólnego
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną SW
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną SJ
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową SZ
  • Strefa usługowa SU
  • Strefa handlu wielkopowierzchniowego SH
  • Strefa gospodarcza SP
  • Strefa produkcji rolniczej SR
  • Strefa infrastrukturalna SI
  • Strefa zieleni i rekreacji SN
  • Strefa cmentarzy SC
  • Strefa górnictwa SG
  • Strefa komunikacyjna SK
  • Strefa otwarta SO
  • Obszar uzupełnienia zabudowy
  • Obszar zabudowy śródmiejskiej

Symbole i barwy są krajowe — tak samo wygląda plan ogólny każdej gminy. Nakładka projektu planu jest rysowana słabiej i nie ma mocy prawnej.

Granice: Gmina Wola Mysłowska. Po przewinięciu mapa pokazuje strefy planu ogólnego i projektów planów — projekt nie ma mocy prawnej. Kadr otwiera się w skali, w której rządowa usługa te strefy rysuje; po oddaleniu mapy znikają.

Ceny gruntu na tle innych obszarów

Rozkład cen gruntu budowlanego z aktów notarialnych: środkowa połowa transakcji i mediana, na wspólnej skali.

powiat łukowski (3 lata) 53 zł/m²
woj. lubelskie 140 zł/m²
Polska 143 zł/m²
7 zł/m² 578 zł/m²
Rozkład cen gruntu budowlanego: powiat łukowski (3 lata) — mediana 53 zł/m²; woj. lubelskie — mediana 140 zł/m²; Polska — mediana 143 zł/m². Skala od 7 do 578 zł/m².

Plan ogólny i plany miejscowe

Plan ogólny: ogłoszony w dzienniku urzędowym (2026-08-31)

Uchwała nr XXV/113/2026 Rady Gminy Wola Mysłowska z dnia 24 sierpnia 2026 r. w sprawie uchwalenia planu ogólnego gminy Wola Mysłowska

W gminie Wola Mysłowska plan ogólny jest już ogłoszony w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 7.
Plany miejscowe
7 obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego w obszarze
Jaka część gminy jest objęta planem miejscowym
1 % dane GUS za rok 2024

Ceny gruntu budowlanego

Ceny liczone dla całego powiatu (powiat łukowski) — próba pojedynczej gminy jest za mała, by publikować rozkład.

W gminie Wola Mysłowska mediana ceny gruntu budowlanego dla całego powiatu (powiat łukowski) to 53 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieści się między 16 a 75 zł/m² (56 transakcji z aktów notarialnych, okres danych: 3 lata).
Mediana ceny gruntu budowlanego, powiat
53 zł/m² połowa transakcji z aktów notarialnych poniżej tej ceny, okres danych: 3 lata — liczby dla całego powiatu (powiat łukowski)
Typowy przedział cen od, powiat
16 zł/m² dolna granica środkowej połowy transakcji — liczby dla całego powiatu (powiat łukowski)
Typowy przedział cen do, powiat
75 zł/m² górna granica środkowej połowy transakcji — liczby dla całego powiatu (powiat łukowski)
Transakcje, powiat
56 sprzedaże gruntów budowlanych, okres danych: 3 lata — liczby dla całego powiatu (powiat łukowski)

Energia budynków

W gminie Wola Mysłowska mediana EP ze świadectw energetycznych to 158 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 49 świadectw).
Mediana EP
158 kWh/m²·rok zapotrzebowanie na energię pierwotną ze świadectw energetycznych
Świadectwa
49 świadectwa energetyczne wystawione w obszarze

Budowy

W gminie Wola Mysłowska w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 58 spraw budowlanych, w tym 18 spraw o dom jednorodzinny — o 38,5% więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Sprawy o dom jednorodzinny
18 sprawy o budynek mieszkalny jednorodzinny w ostatnich dwunastu miesiącach
Sprawy budowlane
58 pozwolenia i zgłoszenia poza sieciami uzbrojenia terenu, ostatnie dwanaście miesięcy
Pozwolenia
58 sprawy zakończone decyzją o pozwoleniu na budowę

Projekty unijne

W gminie Wola Mysłowska dofinansowano z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 12 projektów, w tym 3 inwestycje.
Projekty unijne 2021–2027
12 z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich, realizowane w gminie Wola Mysłowska
Inwestycje
3 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Fundusz Spójności i Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Projekty miękkie
7 Europejski Fundusz Społeczny Plus: szkolenia, zatrudnienie, usługi społeczne
Pozostałe
2 fundusze rybackie, migracyjne i bezpieczeństwa wewnętrznego
Dofinansowanie UE
4,8 mln zł z 10 projektów realizowanych wyłącznie w gminie Wola Mysłowska

Z jakich programów

  • Fundusze Europejskie dla Lubelskiego — 8 projektów, w tym 7 w całości w gminie Wola Mysłowska: 4,0 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie dla Rybactwa — 2 projekty, w tym 2 w całości w gminie Wola Mysłowska: 463 tys. zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego — 1 projekt, w tym 1 w całości w gminie Wola Mysłowska: 321 tys. zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko — 1 projekt
stan na

Ludność i gospodarka

W gminie Wola Mysłowska ludzie wyjeżdżają — saldo migracji to −4,2 na 1000 mieszkańców (2025), nowych domów jednorodzinnych oddano 1,4 na 1000 mieszkańców (2025), na kilometrze kwadratowym mieszka 35 osób (2025) — według GUS.
Ile osób mieszka na kilometrze kwadratowym
35,3 os./km² dane GUS za rok 2025
Czy ludzie się tu wprowadzają, czy wyjeżdżają
-4,2 na 1000 mieszk. dane GUS za rok 2025
Nowe domy jednorodzinne na 1000 mieszkańców
1,4 dane GUS za rok 2025
Firmy w rejestrze na 1000 mieszkańców
114 dane GUS za rok 2025

Gdzie w gminie mieszkają ludzie

W gminie Wola Mysłowska zabudowa jest rozproszona, ale ma wyraźne skupiska — połowa mieszkańców mieszka na 16,0% powierzchni gminy, a 16,0% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Sąsiedzi bywają więc blisko w wielu miejscach naraz, ale rzadziej tworzą jedno centrum z usługami.
Rozmieszczenie mieszkańców: Gmina Wola Mysłowska W gminie Wola Mysłowska zabudowa jest rozproszona, ale ma wyraźne skupiska — połowa mieszkańców mieszka na 16,0% powierzchni gminy, a 16,0% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Sąsiedzi bywają więc blisko w wielu miejscach naraz, ale rzadziej tworzą jedno centrum z usługami.
Każdy kwadrat to kilometr na kilometr; ciemniejszy znaczy więcej mieszkańców, a najciemniejszy to najliczniejszy kwadrat tej gminy. Kwadraty bez stałych mieszkańców zostają puste. (spis powszechny 2021).
Połowa mieszkańców mieszka na
16 % powierzchni spis powszechny 2021, siatka kwadratów kilometrowych
Powierzchnia bez stałych mieszkańców
16 % 19 kwadratów kilometrowych bez ani jednego mieszkańca
Kwadraty siatki w gminie
119 jeden kwadrat to kilometr na kilometr

Wyniki egzaminów

W gminie Wola Mysłowska uczniowie napisali egzamin ósmoklasisty 2026 na 57,2 procent z języka polskiego i matematyki — niżej niż w połowie gmin powiatu. Do egzaminu przystąpiło 43 uczniów.
Wynik egzaminu ósmoklasisty
57,2 % średnia z języka polskiego i matematyki, egzamin ósmoklasisty 2026; mediana gmin powiatu: 59,6%
Zdających
43 uczniów do egzaminu w roku 2026
Język polski
62,5 % wynik średni, zdających
Matematyka
52 % wynik średni, zdających
Język angielski
52,7 % wynik średni; zdających, nie każdy zdający wybiera ten język
Szkół z wynikiem
4 szkoły wszystkie szkoły gminy mają opublikowany wynik
Język polski — 62,5% (w drugiej ćwiartce polskich gmin)
Język polski: Gmina Wola Mysłowska Język polski: wynik 62,5% leży w drugiej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 39,9%, pierwszy kwartyl 59,2%, mediana 62,6%, trzeci kwartyl 66,2%, najwyższy 77,3%.
najniższa gmina
39,9%
Q1
59,2%
mediana
62,6%
Q3
66,2%
najwyższa gmina
77,3%
Matematyka — 52,0% (w trzeciej ćwiartce polskich gmin)
Matematyka: Gmina Wola Mysłowska Matematyka: wynik 52,0% leży w trzeciej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 28,3%, pierwszy kwartyl 45,8%, mediana 50,9%, trzeci kwartyl 55,8%, najwyższy 82,6%.
najniższa gmina
28,3%
Q1
45,8%
mediana
50,9%
Q3
55,8%
najwyższa gmina
82,6%
Język angielski — 52,7% (w pierwszej ćwiartce polskich gmin)
Język angielski: Gmina Wola Mysłowska Język angielski: wynik 52,7% leży w pierwszej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 40,9%, pierwszy kwartyl 62,5%, mediana 67,7%, trzeci kwartyl 72,7%, najwyższy 94,4%.
najniższa gmina
40,9%
Q1
62,5%
mediana
67,7%
Q3
72,7%
najwyższa gmina
94,4%

Każda z czterech ćwiartek mieści jedną czwartą gmin, a nie jedną czwartą skali — dlatego mają różne szerokości. Rozkład liczony z gmin, w których do egzaminu przystąpiło co najmniej trzydzieścioro uczniów (2 159 gmin).

Podatki i budżet gminy

W gminie Wola Mysłowska podatek od nieruchomości przyniósł w roku 2024 177 zł na mieszkańca — mniej niż mediana gmin powiatu (261 zł). Budżet za rok 2025 zamknął się nadwyżką 3,6 mln zł przy dochodach 39,5 mln zł.
Podatek od nieruchomości
177 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 261 zł na mieszkańca
Udział podatku od nieruchomości w dochodach własnych
9,6 % część dochodów własnych gminy, którą daje ten podatek, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 12,2%
Podatek od środków transportowych
82 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 85 zł na mieszkańca
Dochody budżetu
39,5 mln zł wszystkie dochody budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wydatki budżetu
35,9 mln zł wszystkie wydatki budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wynik budżetu
3,6 mln zł dochody minus wydatki, wartość ujemna to deficyt, dane GUS za rok 2025
Wynik operacyjny po spłacie rat
4,2 mln zł dochody bieżące minus wydatki bieżące i spłata rat kredytów i pożyczek, dane GUS za rok 2025
stan na

Miejsce w rankingach

W gminie Wola Mysłowska najlepsza pozycja to 1770. miejsce z 2 479 gmin w kraju — ranking „Gdzie oddaje się domy do użytku” (1,4 na 1000 mieszk., 2025 r.).
Dokąd przeprowadza się Polska
1 774 z 2 451 gmin w kraju · 107. z 211 gmin w województwie · 2. z 11 gmin w powiecie — −4,2 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Gdzie oddaje się domy do użytku
1 770 z 2 479 gmin w kraju · 120. z 213 gmin w województwie · 10. z 11 gmin w powiecie — 1,4 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Pokrycie planami miejscowymi
1 916 z 2 301 gmin w kraju · 153. z 181 gmin w województwie · 9. z 11 gmin w powiecie — 1,0 % w 2024 r.

Prawo miejscowe

W gminie Wola Mysłowska w dziennikach urzędowych ogłoszono 8 aktów planistycznych, ostatni 2026-09-22.
Akty planistyczne
8 akty planowania przestrzennego ogłoszone dla obszaru

Najczęstsze pytania

Czy gmina Wola Mysłowska ma plan ogólny?
W gminie Wola Mysłowska plan ogólny jest już ogłoszony w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 7.
Ile kosztuje działka budowlana w gminie Wola Mysłowska?
W gminie Wola Mysłowska mediana ceny gruntu budowlanego dla całego powiatu (powiat łukowski) to 53 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieści się między 16 a 75 zł/m² (56 transakcji z aktów notarialnych, okres danych: 3 lata).
Ile nowych domów oddano do użytku w gminie Wola Mysłowska?
W gminie Wola Mysłowska w roku 2025 oddano do użytku 1,4 nowych domów jednorodzinnych na 1000 mieszkańców — według GUS.
Ile domów zaczęto budować w gminie Wola Mysłowska?
W gminie Wola Mysłowska w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 58 spraw budowlanych, w tym 18 spraw o dom jednorodzinny — o 38,5% więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Co mówią świadectwa energetyczne w gminie Wola Mysłowska?
W gminie Wola Mysłowska mediana EP ze świadectw energetycznych to 158 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 49 świadectw).
Jakie akty prawa miejscowego ogłoszono w gminie Wola Mysłowska?
W gminie Wola Mysłowska w dziennikach urzędowych ogłoszono 8 aktów planistycznych, ostatni 2026-09-22.

Pozostałe obszary w regionie

Pozostałe gminy w powiecie

Pojęcia z tej strony

  • Plan ogólny gminy (POG)

    Plan ogólny gminy to uchwała rady gminy, która dzieli cały jej obszar na strefy planistyczne i ustala dla nich ramy przyszłej zabudowy. Zastąpił studium uwarunkowań i w odróżnieniu od niego jest aktem prawa miejscowego.

  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego, który ustala przeznaczenie konkretnych terenów w gminie. Tam, gdzie obowiązuje, to on rozstrzyga o zabudowie i decyzja o warunkach zabudowy nie jest potrzebna.

  • Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

    Rejestr Cen Nieruchomości to prowadzony przez starostwo powiatowe spis tego, co naprawdę zapłacono u notariusza. Nie zawiera ofert sprzedaży — wyłącznie zawarte transakcje.