Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gmina Myszyniec

Mediana EP ze świadectw energetycznych to 64 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 130 świadectw). Stan na 2026-10-17.

Liczby całego powiatu: Powiat ostrołęcki stan na

Sprawdź działkę — gmina Myszyniec

Granice: Gmina Myszyniec
Co znaczą kolory stref planu ogólnego
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną SW
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną SJ
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową SZ
  • Strefa usługowa SU
  • Strefa handlu wielkopowierzchniowego SH
  • Strefa gospodarcza SP
  • Strefa produkcji rolniczej SR
  • Strefa infrastrukturalna SI
  • Strefa zieleni i rekreacji SN
  • Strefa cmentarzy SC
  • Strefa górnictwa SG
  • Strefa komunikacyjna SK
  • Strefa otwarta SO
  • Obszar uzupełnienia zabudowy
  • Obszar zabudowy śródmiejskiej

Symbole i barwy są krajowe — tak samo wygląda plan ogólny każdej gminy. Nakładka projektu planu jest rysowana słabiej i nie ma mocy prawnej.

Granice: Gmina Myszyniec. Po przewinięciu mapa pokazuje strefy planu ogólnego i projektów planów — projekt nie ma mocy prawnej. Kadr otwiera się w skali, w której rządowa usługa te strefy rysuje; po oddaleniu mapy znikają.

Ceny gruntu na tle innych obszarów

Rozkład cen gruntu budowlanego z aktów notarialnych: środkowa połowa transakcji i mediana, na wspólnej skali.

powiat ostrołęcki 117 zł/m²
woj. mazowieckie 220 zł/m²
Polska 143 zł/m²
40 zł/m² 1 091 zł/m²
Rozkład cen gruntu budowlanego: powiat ostrołęcki — mediana 117 zł/m²; woj. mazowieckie — mediana 220 zł/m²; Polska — mediana 143 zł/m². Skala od 40 do 1 091 zł/m².

Plan ogólny i plany miejscowe

Plan ogólny: jeszcze nie ogłoszono

W gminie Myszyniec planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 18.
Plany miejscowe
18 obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego w obszarze
Jaka część gminy jest objęta planem miejscowym
1,7 % dane GUS za rok 2024

Ceny gruntu budowlanego

Ceny liczone dla całego powiatu (powiat ostrołęcki) — próba pojedynczej gminy jest za mała, by publikować rozkład.

W gminie Myszyniec mediana ceny gruntu budowlanego dla całego powiatu (powiat ostrołęcki) to 117 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieści się między 66 a 163 zł/m² (74 transakcje z aktów notarialnych, okres danych: 12 miesięcy).
Mediana ceny gruntu budowlanego, powiat
117 zł/m² połowa transakcji z aktów notarialnych poniżej tej ceny, okres danych: 12 miesięcy — liczby dla całego powiatu (powiat ostrołęcki)
Typowy przedział cen od, powiat
66 zł/m² dolna granica środkowej połowy transakcji — liczby dla całego powiatu (powiat ostrołęcki)
Typowy przedział cen do, powiat
163 zł/m² górna granica środkowej połowy transakcji — liczby dla całego powiatu (powiat ostrołęcki)
Transakcje, powiat
74 sprzedaże gruntów budowlanych, okres danych: 12 miesięcy — liczby dla całego powiatu (powiat ostrołęcki)

Energia budynków

W gminie Myszyniec mediana EP ze świadectw energetycznych to 64 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 130 świadectw).
Mediana EP
64 kWh/m²·rok zapotrzebowanie na energię pierwotną ze świadectw energetycznych
Świadectwa
130 świadectwa energetyczne wystawione w obszarze

Budowy

W gminie Myszyniec w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 45 spraw budowlanych, w tym 26 spraw o dom jednorodzinny — o 3,7% mniej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Sprawy o dom jednorodzinny
26 sprawy o budynek mieszkalny jednorodzinny w ostatnich dwunastu miesiącach
Sprawy budowlane
45 pozwolenia i zgłoszenia poza sieciami uzbrojenia terenu, ostatnie dwanaście miesięcy
Pozwolenia
45 sprawy zakończone decyzją o pozwoleniu na budowę

Projekty unijne

W gminie Myszyniec dofinansowano z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 47 projektów, w tym 5 inwestycji.
Projekty unijne 2021–2027
47 z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich, realizowane w gminie Myszyniec
Inwestycje
5 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Fundusz Spójności i Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Projekty miękkie
42 Europejski Fundusz Społeczny Plus: szkolenia, zatrudnienie, usługi społeczne
Dofinansowanie UE
7,5 mln zł z 5 projektów realizowanych wyłącznie w gminie Myszyniec

Z jakich programów

  • Fundusze Europejskie dla Mazowsza — 46 projektów, w tym 4 w całości w gminie Myszyniec: 6,8 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej — 1 projekt, w tym 1 w całości w gminie Myszyniec: 709 tys. zł dofinansowania UE
stan na

Ludność i gospodarka

W gminie Myszyniec ludzie wyjeżdżają — saldo migracji to −5,1 na 1000 mieszkańców (2025), nowych domów jednorodzinnych oddano 1,9 na 1000 mieszkańców (2025), na kilometrze kwadratowym mieszka 43 osób (2025) — według GUS.
Ile osób mieszka na kilometrze kwadratowym
43,2 os./km² dane GUS za rok 2025
Czy ludzie się tu wprowadzają, czy wyjeżdżają
-5,1 na 1000 mieszk. dane GUS za rok 2025
Nowe domy jednorodzinne na 1000 mieszkańców
1,9 dane GUS za rok 2025
Firmy w rejestrze na 1000 mieszkańców
86 dane GUS za rok 2025

Gdzie w gminie mieszkają ludzie

W gminie Myszyniec ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 10,5% powierzchni gminy, a 12,7% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Rozmieszczenie mieszkańców: Gmina Myszyniec W gminie Myszyniec ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 10,5% powierzchni gminy, a 12,7% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Każdy kwadrat to kilometr na kilometr; ciemniejszy znaczy więcej mieszkańców, a najciemniejszy to najliczniejszy kwadrat tej gminy. Kwadraty bez stałych mieszkańców zostają puste. (spis powszechny 2021).
Połowa mieszkańców mieszka na
10,5 % powierzchni spis powszechny 2021, siatka kwadratów kilometrowych
Powierzchnia bez stałych mieszkańców
12,7 % 29 kwadratów kilometrowych bez ani jednego mieszkańca
Kwadraty siatki w gminie
229 jeden kwadrat to kilometr na kilometr

Wyniki egzaminów

W gminie Myszyniec uczniowie napisali egzamin ósmoklasisty 2026 na 53,7 procent z języka polskiego i matematyki — wyżej niż w połowie gmin powiatu. Do egzaminu przystąpiło 87 uczniów.
Wynik egzaminu ósmoklasisty
53,7 % średnia z języka polskiego i matematyki, egzamin ósmoklasisty 2026; mediana gmin powiatu: 53,2%
Zdających
87 uczniów do egzaminu w roku 2026
Język polski
63 % wynik średni, zdających
Matematyka
44,3 % wynik średni, zdających
Język angielski
57,9 % wynik średni; zdających, nie każdy zdający wybiera ten język
Szkół z wynikiem
5 szkół z 8 szkół; wynik publikuje się od pięciorga zdających
Język polski — 63,0% (w trzeciej ćwiartce polskich gmin)
Język polski: Gmina Myszyniec Język polski: wynik 63,0% leży w trzeciej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 39,9%, pierwszy kwartyl 59,2%, mediana 62,6%, trzeci kwartyl 66,2%, najwyższy 77,3%.
najniższa gmina
39,9%
Q1
59,2%
mediana
62,6%
Q3
66,2%
najwyższa gmina
77,3%
Matematyka — 44,3% (w pierwszej ćwiartce polskich gmin)
Matematyka: Gmina Myszyniec Matematyka: wynik 44,3% leży w pierwszej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 28,3%, pierwszy kwartyl 45,8%, mediana 50,9%, trzeci kwartyl 55,8%, najwyższy 82,6%.
najniższa gmina
28,3%
Q1
45,8%
mediana
50,9%
Q3
55,8%
najwyższa gmina
82,6%
Język angielski — 57,9% (w pierwszej ćwiartce polskich gmin)
Język angielski: Gmina Myszyniec Język angielski: wynik 57,9% leży w pierwszej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 40,9%, pierwszy kwartyl 62,5%, mediana 67,7%, trzeci kwartyl 72,7%, najwyższy 94,4%.
najniższa gmina
40,9%
Q1
62,5%
mediana
67,7%
Q3
72,7%
najwyższa gmina
94,4%

Każda z czterech ćwiartek mieści jedną czwartą gmin, a nie jedną czwartą skali — dlatego mają różne szerokości. Rozkład liczony z gmin, w których do egzaminu przystąpiło co najmniej trzydzieścioro uczniów (2 159 gmin).

Podatki i budżet gminy

W gminie Myszyniec podatek od nieruchomości przyniósł w roku 2024 275 zł na mieszkańca — mniej niż mediana gmin powiatu (409 zł). Budżet za rok 2025 zamknął się nadwyżką 13,7 mln zł przy dochodach 88,7 mln zł.
Podatek od nieruchomości
275 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 409 zł na mieszkańca
Udział podatku od nieruchomości w dochodach własnych
11,4 % część dochodów własnych gminy, którą daje ten podatek, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 16,9%
Podatek od środków transportowych
43 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 43 zł na mieszkańca
Dochody budżetu
88,7 mln zł wszystkie dochody budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wydatki budżetu
75 mln zł wszystkie wydatki budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wynik budżetu
13,7 mln zł dochody minus wydatki, wartość ujemna to deficyt, dane GUS za rok 2025
Wynik operacyjny po spłacie rat
12,6 mln zł dochody bieżące minus wydatki bieżące i spłata rat kredytów i pożyczek, dane GUS za rok 2025
stan na

Miejsce w rankingach

W gminie Myszyniec najlepsza pozycja to 1402. miejsce z 2 479 gmin w kraju — ranking „Gdzie oddaje się domy do użytku” (1,9 na 1000 mieszk., 2025 r.).
Dokąd przeprowadza się Polska
1 962 z 2 451 gmin w kraju · 254. z 313 gmin w województwie · 9. z 11 gmin w powiecie — −5,1 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Gdzie oddaje się domy do użytku
1 402 z 2 479 gmin w kraju · 206. z 314 gmin w województwie · 6. z 11 gmin w powiecie — 1,9 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Pokrycie planami miejscowymi
1 803 z 2 301 gmin w kraju · 223. z 296 gmin w województwie · 8. z 9 gmin w powiecie — 1,7 % w 2024 r.

Najczęstsze pytania

Czy gmina Myszyniec ma plan ogólny?
W gminie Myszyniec planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 18.
Ile kosztuje działka budowlana w gminie Myszyniec?
W gminie Myszyniec mediana ceny gruntu budowlanego dla całego powiatu (powiat ostrołęcki) to 117 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieści się między 66 a 163 zł/m² (74 transakcje z aktów notarialnych, okres danych: 12 miesięcy).
Ile nowych domów oddano do użytku w gminie Myszyniec?
W gminie Myszyniec w roku 2025 oddano do użytku 1,9 nowych domów jednorodzinnych na 1000 mieszkańców — według GUS.
Ile domów zaczęto budować w gminie Myszyniec?
W gminie Myszyniec w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 45 spraw budowlanych, w tym 26 spraw o dom jednorodzinny — o 3,7% mniej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Co mówią świadectwa energetyczne w gminie Myszyniec?
W gminie Myszyniec mediana EP ze świadectw energetycznych to 64 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 130 świadectw).
Jakie akty prawa miejscowego ogłoszono w gminie Myszyniec?
W gminie Myszyniec nie mam jeszcze liczb o tym, jakie akty prawa miejscowego tu obowiązują — brak danych nie oznacza, że tego tu nie ma.

Pozostałe obszary w regionie

Pozostałe gminy w powiecie

Pojęcia z tej strony

  • Plan ogólny gminy (POG)

    Plan ogólny gminy to uchwała rady gminy, która dzieli cały jej obszar na strefy planistyczne i ustala dla nich ramy przyszłej zabudowy. Zastąpił studium uwarunkowań i w odróżnieniu od niego jest aktem prawa miejscowego.

  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego, który ustala przeznaczenie konkretnych terenów w gminie. Tam, gdzie obowiązuje, to on rozstrzyga o zabudowie i decyzja o warunkach zabudowy nie jest potrzebna.

  • Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

    Rejestr Cen Nieruchomości to prowadzony przez starostwo powiatowe spis tego, co naprawdę zapłacono u notariusza. Nie zawiera ofert sprzedaży — wyłącznie zawarte transakcje.