Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gmina Mysłakowice

Planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 12. Stan na 2026-10-17.

Liczby całego powiatu: Powiat karkonoski stan na

Sprawdź działkę — gmina Mysłakowice

Granice: Gmina Mysłakowice
Co znaczą kolory stref planu ogólnego
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną SW
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną SJ
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową SZ
  • Strefa usługowa SU
  • Strefa handlu wielkopowierzchniowego SH
  • Strefa gospodarcza SP
  • Strefa produkcji rolniczej SR
  • Strefa infrastrukturalna SI
  • Strefa zieleni i rekreacji SN
  • Strefa cmentarzy SC
  • Strefa górnictwa SG
  • Strefa komunikacyjna SK
  • Strefa otwarta SO
  • Obszar uzupełnienia zabudowy
  • Obszar zabudowy śródmiejskiej

Symbole i barwy są krajowe — tak samo wygląda plan ogólny każdej gminy. Nakładka projektu planu jest rysowana słabiej i nie ma mocy prawnej.

Granice: Gmina Mysłakowice. Po przewinięciu mapa pokazuje strefy planu ogólnego i projektów planów — projekt nie ma mocy prawnej. Kadr otwiera się w skali, w której rządowa usługa te strefy rysuje; po oddaleniu mapy znikają.

Ceny gruntu na tle innych obszarów

Rozkład cen gruntu budowlanego z aktów notarialnych: środkowa połowa transakcji i mediana, na wspólnej skali.

woj. dolnośląskie 136 zł/m²
Polska 143 zł/m²
43 zł/m² 578 zł/m²
Rozkład cen gruntu budowlanego: woj. dolnośląskie — mediana 136 zł/m²; Polska — mediana 143 zł/m². Skala od 43 do 578 zł/m².

Plan ogólny i plany miejscowe

Plan ogólny: jeszcze nie ogłoszono

W gminie Mysłakowice planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 12.
Plany miejscowe
12 obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego w obszarze
Jaka część gminy jest objęta planem miejscowym
44,1 % dane GUS za rok 2024

Przyłączenia OZE

W gminie Mysłakowice na przyłączenie do sieci czeka 74,8 MW nowych źródeł — to 82. wynik wśród 102 powiatów, dla których znana jest kolejka. Liczba opisuje cały powiat — kolejka nie schodzi poniżej tego poziomu.
Moc w kolejce, powiat
74,8 MW moc źródeł czekających na przyłączenie do sieci, odczytana od operatora 2026-09-12 (liczba powiatu)
Grupa II, powiat
0 MW wnioski w drugiej grupie przyłączeniowej (liczba powiatu)
Grupa III, powiat
74,8 MW wnioski w trzeciej grupie przyłączeniowej (liczba powiatu)
stan na

Budowy

W gminie Mysłakowice w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 73 sprawy budowlane, w tym 57 spraw o dom jednorodzinny — o 18,8% więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Sprawy o dom jednorodzinny
57 sprawy o budynek mieszkalny jednorodzinny w ostatnich dwunastu miesiącach
Sprawy budowlane
73 pozwolenia i zgłoszenia poza sieciami uzbrojenia terenu, ostatnie dwanaście miesięcy
Pozwolenia
73 sprawy zakończone decyzją o pozwoleniu na budowę

Projekty unijne

W gminie Mysłakowice dofinansowano z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 14 projektów, w tym 5 inwestycji.
Projekty unijne 2021–2027
14 z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich, realizowane w gminie Mysłakowice
Inwestycje
5 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Fundusz Spójności i Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Projekty miękkie
9 Europejski Fundusz Społeczny Plus: szkolenia, zatrudnienie, usługi społeczne
Dofinansowanie UE
25,3 mln zł z 5 projektów realizowanych wyłącznie w gminie Mysłakowice

Z jakich programów

  • Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska — 10 projektów, w tym 4 w całości w gminie Mysłakowice: 3,3 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko — 2 projekty, w tym 1 w całości w gminie Mysłakowice: 22,0 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy — 1 projekt
  • Interreg Polska-Saksonia 2021-2027 / Interreg Polen-Sachsen — 1 projekt
stan na

Ludność i gospodarka

W gminie Mysłakowice ludzie się wprowadzają — saldo migracji to +3,1 na 1000 mieszkańców (2025), nowych domów jednorodzinnych oddano 4,0 na 1000 mieszkańców (2025), na kilometrze kwadratowym mieszka 108 osób (2025) — według GUS.
Ile osób mieszka na kilometrze kwadratowym
107,8 os./km² dane GUS za rok 2025
Czy ludzie się tu wprowadzają, czy wyjeżdżają
3,1 na 1000 mieszk. dane GUS za rok 2025
Nowe domy jednorodzinne na 1000 mieszkańców
4 dane GUS za rok 2025
Firmy w rejestrze na 1000 mieszkańców
133 dane GUS za rok 2025

Gdzie w gminie mieszkają ludzie

W gminie Mysłakowice ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 8,1% powierzchni gminy, a 38,4% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Rozmieszczenie mieszkańców: Gmina Mysłakowice W gminie Mysłakowice ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 8,1% powierzchni gminy, a 38,4% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Każdy kwadrat to kilometr na kilometr; ciemniejszy znaczy więcej mieszkańców, a najciemniejszy to najliczniejszy kwadrat tej gminy. Kwadraty bez stałych mieszkańców zostają puste. (spis powszechny 2021).
Połowa mieszkańców mieszka na
8,1 % powierzchni spis powszechny 2021, siatka kwadratów kilometrowych
Powierzchnia bez stałych mieszkańców
38,4 % 33 kwadraty kilometrowe bez ani jednego mieszkańca
Kwadraty siatki w gminie
86 jeden kwadrat to kilometr na kilometr

Wyniki egzaminów

W gminie Mysłakowice uczniowie napisali egzamin ósmoklasisty 2026 na 55,5 procent z języka polskiego i matematyki — wyżej niż w połowie gmin powiatu. Do egzaminu przystąpiło 67 uczniów.
Wynik egzaminu ósmoklasisty
55,5 % średnia z języka polskiego i matematyki, egzamin ósmoklasisty 2026; mediana gmin powiatu: 55,1%
Zdających
67 uczniów do egzaminu w roku 2026
Język polski
63,1 % wynik średni, zdających
Matematyka
48 % wynik średni, zdających
Język angielski
65,1 % wynik średni; zdających, nie każdy zdający wybiera ten język
Szkół z wynikiem
2 szkoły wszystkie szkoły gminy mają opublikowany wynik
Język polski — 63,1% (w trzeciej ćwiartce polskich gmin)
Język polski: Gmina Mysłakowice Język polski: wynik 63,1% leży w trzeciej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 39,9%, pierwszy kwartyl 59,2%, mediana 62,6%, trzeci kwartyl 66,2%, najwyższy 77,3%.
najniższa gmina
39,9%
Q1
59,2%
mediana
62,6%
Q3
66,2%
najwyższa gmina
77,3%
Matematyka — 48,0% (w drugiej ćwiartce polskich gmin)
Matematyka: Gmina Mysłakowice Matematyka: wynik 48,0% leży w drugiej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 28,3%, pierwszy kwartyl 45,8%, mediana 50,9%, trzeci kwartyl 55,8%, najwyższy 82,6%.
najniższa gmina
28,3%
Q1
45,8%
mediana
50,9%
Q3
55,8%
najwyższa gmina
82,6%
Język angielski — 65,1% (w drugiej ćwiartce polskich gmin)
Język angielski: Gmina Mysłakowice Język angielski: wynik 65,1% leży w drugiej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 40,9%, pierwszy kwartyl 62,5%, mediana 67,7%, trzeci kwartyl 72,7%, najwyższy 94,4%.
najniższa gmina
40,9%
Q1
62,5%
mediana
67,7%
Q3
72,7%
najwyższa gmina
94,4%

Każda z czterech ćwiartek mieści jedną czwartą gmin, a nie jedną czwartą skali — dlatego mają różne szerokości. Rozkład liczony z gmin, w których do egzaminu przystąpiło co najmniej trzydzieścioro uczniów (2 159 gmin).

Podatki i budżet gminy

W gminie Mysłakowice podatek od nieruchomości przyniósł w roku 2024 892 zł na mieszkańca — mniej niż mediana gmin powiatu (923 zł). Budżet za rok 2025 zamknął się nadwyżką 64 tys. zł przy dochodach 81,2 mln zł.
Podatek od nieruchomości
892 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 923 zł na mieszkańca
Udział podatku od nieruchomości w dochodach własnych
23,6 % część dochodów własnych gminy, którą daje ten podatek, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 26,4%
Podatek od środków transportowych
13 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 14 zł na mieszkańca
Dochody budżetu
81,2 mln zł wszystkie dochody budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wydatki budżetu
81,1 mln zł wszystkie wydatki budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wynik budżetu
64 tys. zł dochody minus wydatki, wartość ujemna to deficyt, dane GUS za rok 2025
Wynik operacyjny po spłacie rat
1,5 mln zł dochody bieżące minus wydatki bieżące i spłata rat kredytów i pożyczek, dane GUS za rok 2025
stan na

Miejsce w rankingach

W gminie Mysłakowice najlepsza pozycja to 467. miejsce z 2 451 gmin w kraju — ranking „Dokąd przeprowadza się Polska” (3,1 na 1000 mieszk., 2025 r.).
Dokąd przeprowadza się Polska
467 z 2 451 gmin w kraju · 40. z 167 gmin w województwie · 4. z 9 gmin w powiecie — 3,1 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Gdzie oddaje się domy do użytku
478 z 2 479 gmin w kraju · 43. z 169 gmin w województwie · 5. z 9 gmin w powiecie — 4,0 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Pokrycie planami miejscowymi
766 z 2 301 gmin w kraju · 101. z 150 gmin w województwie · 7. z 8 gmin w powiecie — 44,1 % w 2024 r.

Prawo miejscowe

W gminie Mysłakowice w dziennikach urzędowych ogłoszono 11 aktów planistycznych, ostatni 2025-11-26.
Akty planistyczne
11 akty planowania przestrzennego ogłoszone dla obszaru

Najczęstsze pytania

Czy gmina Mysłakowice ma plan ogólny?
W gminie Mysłakowice planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym, a planów miejscowych widzę 12.
Ile kosztuje działka budowlana w gminie Mysłakowice?
W gminie Mysłakowice nie mam jeszcze liczb o tym, ile kosztuje tu grunt budowlany — brak danych nie oznacza, że tego tu nie ma.
Ile nowych domów oddano do użytku w gminie Mysłakowice?
W gminie Mysłakowice w roku 2025 oddano do użytku 4,0 nowych domów jednorodzinnych na 1000 mieszkańców — według GUS.
Ile domów zaczęto budować w gminie Mysłakowice?
W gminie Mysłakowice w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 73 sprawy budowlane, w tym 57 spraw o dom jednorodzinny — o 18,8% więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Co mówią świadectwa energetyczne w gminie Mysłakowice?
W gminie Mysłakowice nie mam jeszcze liczb o tym, co mówią tutejsze świadectwa energetyczne — brak danych nie oznacza, że tego tu nie ma.
Ile mocy OZE czeka na przyłączenie do sieci w gminie Mysłakowice?
W gminie Mysłakowice na przyłączenie do sieci czeka 74,8 MW nowych źródeł — to 82. wynik wśród 102 powiatów, dla których znana jest kolejka. Liczba opisuje cały powiat — kolejka nie schodzi poniżej tego poziomu.
Jakie akty prawa miejscowego ogłoszono w gminie Mysłakowice?
W gminie Mysłakowice w dziennikach urzędowych ogłoszono 11 aktów planistycznych, ostatni 2025-11-26.

Pozostałe obszary w regionie

Pozostałe gminy w powiecie

Pojęcia z tej strony

  • Plan ogólny gminy (POG)

    Plan ogólny gminy to uchwała rady gminy, która dzieli cały jej obszar na strefy planistyczne i ustala dla nich ramy przyszłej zabudowy. Zastąpił studium uwarunkowań i w odróżnieniu od niego jest aktem prawa miejscowego.

  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego, który ustala przeznaczenie konkretnych terenów w gminie. Tam, gdzie obowiązuje, to on rozstrzyga o zabudowie i decyzja o warunkach zabudowy nie jest potrzebna.

  • Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

    Rejestr Cen Nieruchomości to prowadzony przez starostwo powiatowe spis tego, co naprawdę zapłacono u notariusza. Nie zawiera ofert sprzedaży — wyłącznie zawarte transakcje.