Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gmina Jeżowe

Mediana EP ze świadectw energetycznych to 77 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 159 świadectw). Stan na 2026-10-17.

Liczby całego powiatu: Powiat niżański stan na

Sprawdź działkę — gmina Jeżowe

Granice: Gmina Jeżowe
Co znaczą kolory stref planu ogólnego
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną SW
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną SJ
  • Strefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową SZ
  • Strefa usługowa SU
  • Strefa handlu wielkopowierzchniowego SH
  • Strefa gospodarcza SP
  • Strefa produkcji rolniczej SR
  • Strefa infrastrukturalna SI
  • Strefa zieleni i rekreacji SN
  • Strefa cmentarzy SC
  • Strefa górnictwa SG
  • Strefa komunikacyjna SK
  • Strefa otwarta SO
  • Obszar uzupełnienia zabudowy
  • Obszar zabudowy śródmiejskiej

Symbole i barwy są krajowe — tak samo wygląda plan ogólny każdej gminy. Nakładka projektu planu jest rysowana słabiej i nie ma mocy prawnej.

Granice: Gmina Jeżowe. Po przewinięciu mapa pokazuje strefy planu ogólnego i projektów planów — projekt nie ma mocy prawnej. Kadr otwiera się w skali, w której rządowa usługa te strefy rysuje; po oddaleniu mapy znikają.

Ceny gruntu na tle innych obszarów

Rozkład cen gruntu budowlanego z aktów notarialnych: środkowa połowa transakcji i mediana, na wspólnej skali.

woj. podkarpackie 104 zł/m²
Polska 143 zł/m²
31 zł/m² 601 zł/m²
Rozkład cen gruntu budowlanego: woj. podkarpackie — mediana 104 zł/m²; Polska — mediana 143 zł/m². Skala od 31 do 601 zł/m².

Plan ogólny i plany miejscowe

Plan ogólny: jeszcze nie ogłoszono

W gminie Jeżowe planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym.
Jaka część gminy jest objęta planem miejscowym
0,5 % dane GUS za rok 2024

Energia budynków

W gminie Jeżowe mediana EP ze świadectw energetycznych to 77 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 159 świadectw).
Mediana EP
77 kWh/m²·rok zapotrzebowanie na energię pierwotną ze świadectw energetycznych
Świadectwa
159 świadectwa energetyczne wystawione w obszarze

Budowy

W gminie Jeżowe w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 4 sprawy budowlane, w tym 3 sprawy o dom jednorodzinny — o 92,9% mniej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Sprawy o dom jednorodzinny
3 sprawy o budynek mieszkalny jednorodzinny w ostatnich dwunastu miesiącach
Sprawy budowlane
4 pozwolenia i zgłoszenia poza sieciami uzbrojenia terenu, ostatnie dwanaście miesięcy
Pozwolenia
4 sprawy zakończone decyzją o pozwoleniu na budowę

Projekty unijne

W gminie Jeżowe dofinansowano z Funduszy Europejskich na lata 2021–2027 12 projektów, w tym 8 inwestycji.
Projekty unijne 2021–2027
12 z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich, realizowane w gminie Jeżowe
Inwestycje
8 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Fundusz Spójności i Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Projekty miękkie
4 Europejski Fundusz Społeczny Plus: szkolenia, zatrudnienie, usługi społeczne
Dofinansowanie UE
6,5 mln zł z 5 projektów realizowanych wyłącznie w gminie Jeżowe

Z jakich programów

  • Fundusze Europejskie dla Podkarpacia — 11 projektów, w tym 4 w całości w gminie Jeżowe: 6,4 mln zł dofinansowania UE
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej — 1 projekt, w tym 1 w całości w gminie Jeżowe: 92 tys. zł dofinansowania UE
stan na

Ludność i gospodarka

W gminie Jeżowe ludzie wyjeżdżają — saldo migracji to −4,1 na 1000 mieszkańców (2025), nowych domów jednorodzinnych oddano 1,9 na 1000 mieszkańców (2025), na kilometrze kwadratowym mieszka 79 osób (2025) — według GUS.
Ile osób mieszka na kilometrze kwadratowym
78,9 os./km² dane GUS za rok 2025
Czy ludzie się tu wprowadzają, czy wyjeżdżają
-4,1 na 1000 mieszk. dane GUS za rok 2025
Nowe domy jednorodzinne na 1000 mieszkańców
1,9 dane GUS za rok 2025
Firmy w rejestrze na 1000 mieszkańców
88 dane GUS za rok 2025

Gdzie w gminie mieszkają ludzie

W gminie Jeżowe ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 8,0% powierzchni gminy, a 48,8% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Rozmieszczenie mieszkańców: Gmina Jeżowe W gminie Jeżowe ludzie mieszkają zwarcie — połowa mieszkańców mieszka na 8,0% powierzchni gminy, a 48,8% nie ma stałych mieszkańców (spis 2021). Poza tymi skupiskami działka bywa oddalona od najbliższych sąsiadów, a razem z nimi od sklepu i przystanku.
Każdy kwadrat to kilometr na kilometr; ciemniejszy znaczy więcej mieszkańców, a najciemniejszy to najliczniejszy kwadrat tej gminy. Kwadraty bez stałych mieszkańców zostają puste. (spis powszechny 2021).
Połowa mieszkańców mieszka na
8 % powierzchni spis powszechny 2021, siatka kwadratów kilometrowych
Powierzchnia bez stałych mieszkańców
48,8 % 61 kwadratów kilometrowych bez ani jednego mieszkańca
Kwadraty siatki w gminie
125 jeden kwadrat to kilometr na kilometr

Wyniki egzaminów

W gminie Jeżowe uczniowie napisali egzamin ósmoklasisty 2026 na 59,6 procent z języka polskiego i matematyki — niżej niż w połowie gmin powiatu. Do egzaminu przystąpiło 107 uczniów.
Wynik egzaminu ósmoklasisty
59,6 % średnia z języka polskiego i matematyki, egzamin ósmoklasisty 2026; mediana gmin powiatu: 61,2%
Zdających
107 uczniów do egzaminu w roku 2026
Język polski
65,6 % wynik średni, zdających
Matematyka
53,6 % wynik średni, zdających
Język angielski
69,3 % wynik średni; zdających, nie każdy zdający wybiera ten język
Szkół z wynikiem
7 szkół wszystkie szkoły gminy mają opublikowany wynik
Język polski — 65,6% (w trzeciej ćwiartce polskich gmin)
Język polski: Gmina Jeżowe Język polski: wynik 65,6% leży w trzeciej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 39,9%, pierwszy kwartyl 59,2%, mediana 62,6%, trzeci kwartyl 66,2%, najwyższy 77,3%.
najniższa gmina
39,9%
Q1
59,2%
mediana
62,6%
Q3
66,2%
najwyższa gmina
77,3%
Matematyka — 53,6% (w trzeciej ćwiartce polskich gmin)
Matematyka: Gmina Jeżowe Matematyka: wynik 53,6% leży w trzeciej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 28,3%, pierwszy kwartyl 45,8%, mediana 50,9%, trzeci kwartyl 55,8%, najwyższy 82,6%.
najniższa gmina
28,3%
Q1
45,8%
mediana
50,9%
Q3
55,8%
najwyższa gmina
82,6%
Język angielski — 69,3% (w trzeciej ćwiartce polskich gmin)
Język angielski: Gmina Jeżowe Język angielski: wynik 69,3% leży w trzeciej ćwiartce polskich gmin. Najniższy wynik gminy w kraju to 40,9%, pierwszy kwartyl 62,5%, mediana 67,7%, trzeci kwartyl 72,7%, najwyższy 94,4%.
najniższa gmina
40,9%
Q1
62,5%
mediana
67,7%
Q3
72,7%
najwyższa gmina
94,4%

Każda z czterech ćwiartek mieści jedną czwartą gmin, a nie jedną czwartą skali — dlatego mają różne szerokości. Rozkład liczony z gmin, w których do egzaminu przystąpiło co najmniej trzydzieścioro uczniów (2 159 gmin).

Podatki i budżet gminy

W gminie Jeżowe podatek od nieruchomości przyniósł w roku 2024 147 zł na mieszkańca — mniej niż mediana gmin powiatu (255 zł). Budżet za rok 2025 zamknął się nadwyżką 482 tys. zł przy dochodach 99,2 mln zł.
Podatek od nieruchomości
147 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 255 zł na mieszkańca
Udział podatku od nieruchomości w dochodach własnych
9,1 % część dochodów własnych gminy, którą daje ten podatek, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 13,6%
Podatek od środków transportowych
14 zł na mieszkańca dochód gminy z tego podatku w przeliczeniu na mieszkańca, dane GUS za rok 2024; mediana gmin powiatu: 14 zł na mieszkańca
Dochody budżetu
99,2 mln zł wszystkie dochody budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wydatki budżetu
98,7 mln zł wszystkie wydatki budżetu gminy w roku, dane GUS za rok 2025
Wynik budżetu
482 tys. zł dochody minus wydatki, wartość ujemna to deficyt, dane GUS za rok 2025
Wynik operacyjny po spłacie rat
5,5 mln zł dochody bieżące minus wydatki bieżące i spłata rat kredytów i pożyczek, dane GUS za rok 2025
stan na

Miejsce w rankingach

W gminie Jeżowe najlepsza pozycja to 1402. miejsce z 2 479 gmin w kraju — ranking „Gdzie oddaje się domy do użytku” (1,9 na 1000 mieszk., 2025 r.).
Dokąd przeprowadza się Polska
1 750 z 2 451 gmin w kraju · 104. z 156 gmin w województwie · 4. z 7 gmin w powiecie — −4,1 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Gdzie oddaje się domy do użytku
1 402 z 2 479 gmin w kraju · 100. z 160 gmin w województwie · 6. z 7 gmin w powiecie — 1,9 na 1000 mieszk. w 2025 r.
Pokrycie planami miejscowymi
2 020 z 2 301 gmin w kraju · 126. z 160 gmin w województwie · 6. z 7 gmin w powiecie — 0,5 % w 2024 r.

Prawo miejscowe

W gminie Jeżowe w dziennikach urzędowych ogłoszono 1 akt planistyczny, ostatni 2010-02-19.
Akty planistyczne
1 akty planowania przestrzennego ogłoszone dla obszaru

Najczęstsze pytania

Czy gmina Jeżowe ma plan ogólny?
W gminie Jeżowe planu ogólnego jeszcze nie ogłoszono w dzienniku urzędowym.
Ile kosztuje działka budowlana w gminie Jeżowe?
W gminie Jeżowe nie mam jeszcze liczb o tym, ile kosztuje tu grunt budowlany — brak danych nie oznacza, że tego tu nie ma.
Ile nowych domów oddano do użytku w gminie Jeżowe?
W gminie Jeżowe w roku 2025 oddano do użytku 1,9 nowych domów jednorodzinnych na 1000 mieszkańców — według GUS.
Ile domów zaczęto budować w gminie Jeżowe?
W gminie Jeżowe w ostatnich dwunastu miesiącach zarejestrowano 4 sprawy budowlane, w tym 3 sprawy o dom jednorodzinny — o 92,9% mniej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.
Co mówią świadectwa energetyczne w gminie Jeżowe?
W gminie Jeżowe mediana EP ze świadectw energetycznych to 77 kWh na metr kwadratowy rocznie (na podstawie 159 świadectw).
Jakie akty prawa miejscowego ogłoszono w gminie Jeżowe?
W gminie Jeżowe w dziennikach urzędowych ogłoszono 1 akt planistyczny, ostatni 2010-02-19.

Pozostałe obszary w regionie

Pozostałe gminy w powiecie

Pojęcia z tej strony

  • Plan ogólny gminy (POG)

    Plan ogólny gminy to uchwała rady gminy, która dzieli cały jej obszar na strefy planistyczne i ustala dla nich ramy przyszłej zabudowy. Zastąpił studium uwarunkowań i w odróżnieniu od niego jest aktem prawa miejscowego.

  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego, który ustala przeznaczenie konkretnych terenów w gminie. Tam, gdzie obowiązuje, to on rozstrzyga o zabudowie i decyzja o warunkach zabudowy nie jest potrzebna.

  • Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

    Rejestr Cen Nieruchomości to prowadzony przez starostwo powiatowe spis tego, co naprawdę zapłacono u notariusza. Nie zawiera ofert sprzedaży — wyłącznie zawarte transakcje.