Pokrycie planami miejscowymi — woj. świętokrzyskie
Udział powierzchni gminy objętej obowiązującymi planami miejscowymi pokazuje, gdzie buduje się bez WZ — według GUS. Najwyżej w województwie świętokrzyskim w 2024 r.: gmina Bieliny — 100,0 %; w rankingu: 90 gmin. Stan na 2026-10-13.
dane za 2024 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Gmina Bieliny ma plan miejscowy dla 100,0% swojej powierzchni w 2024 r. — najwięcej z 90 obszarów.Czołówka gmin — woj. świętokrzyskie
- 1. gmina Bieliny 100,0 %
- 1. gmina Kije 100,0 %
- 1. gmina Morawica 100,0 %
- 1. gmina Nagłowice 100,0 %
- 1. gmina Obrazów 100,0 %
- 1. gmina Sadowie 100,0 %
- 1. gmina Słupia (Jędrzejowska) 100,0 %
- 1. gmina Zagnańsk 100,0 %
- 9. gmina Masłów 99,9 %
- 10. gmina Solec-Zdrój 99,8 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Powierzchnia objęta planem miejscowym | Zmiana od 2023 |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 1. | gmina Bieliny · powiat kielecki | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Kije · powiat pińczowski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Morawica · powiat kielecki | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Nagłowice · powiat jędrzejowski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Obrazów · powiat sandomierski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Sadowie · powiat opatowski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Słupia (Jędrzejowska) · powiat jędrzejowski | 100,0 % | +0,1 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Zagnańsk · powiat kielecki | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 9. | 210. | gmina Masłów · powiat kielecki | 99,9 % | 0,0 p.p. |
| 10. | 298. | gmina Solec-Zdrój · powiat buski | 99,8 % | 0,0 p.p. |
| 11. | 340. | gmina Małogoszcz · powiat jędrzejowski | 99,7 % | 0,0 p.p. |
| 12. | 382. | gmina Wilczyce · powiat sandomierski | 99,5 % | 0,0 p.p. |
| 13. | 439. | gmina Sędziszów · powiat jędrzejowski | 98,7 % | 0,0 p.p. |
| 14. | 467. | gmina Oksa · powiat jędrzejowski | 97,7 % | 0,0 p.p. |
| 15. | 555. | gmina Miedziana Góra · powiat kielecki | 83,4 % | +4,0 p.p. |
| 16. | 560. | gmina Górno · powiat kielecki | 82,2 % | 0,0 p.p. |
| 16. | 560. | gmina Sobków · powiat jędrzejowski | 82,2 % | 0,0 p.p. |
| 18. | 579. | gmina Daleszyce · powiat kielecki | 77,2 % | 0,0 p.p. |
| 19. | 595. | gmina Łagów · powiat kielecki | 73,6 % | +0,1 p.p. |
| 20. | 628. | gmina Radków · powiat włoszczowski | 67,3 % | 0,0 p.p. |
Wszystkie gminy w rankingu — woj. świętokrzyskie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Powierzchnia objęta planem miejscowym | Zmiana od 2023 |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 1. | gmina Bieliny · powiat kielecki | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Kije · powiat pińczowski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Morawica · powiat kielecki | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Nagłowice · powiat jędrzejowski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Obrazów · powiat sandomierski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Sadowie · powiat opatowski | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Słupia (Jędrzejowska) · powiat jędrzejowski | 100,0 % | +0,1 p.p. |
| 1. | 1. | gmina Zagnańsk · powiat kielecki | 100,0 % | 0,0 p.p. |
| 9. | 210. | gmina Masłów · powiat kielecki | 99,9 % | 0,0 p.p. |
| 10. | 298. | gmina Solec-Zdrój · powiat buski | 99,8 % | 0,0 p.p. |
| 11. | 340. | gmina Małogoszcz · powiat jędrzejowski | 99,7 % | 0,0 p.p. |
| 12. | 382. | gmina Wilczyce · powiat sandomierski | 99,5 % | 0,0 p.p. |
| 13. | 439. | gmina Sędziszów · powiat jędrzejowski | 98,7 % | 0,0 p.p. |
| 14. | 467. | gmina Oksa · powiat jędrzejowski | 97,7 % | 0,0 p.p. |
| 15. | 555. | gmina Miedziana Góra · powiat kielecki | 83,4 % | +4,0 p.p. |
| 16. | 560. | gmina Górno · powiat kielecki | 82,2 % | 0,0 p.p. |
| 16. | 560. | gmina Sobków · powiat jędrzejowski | 82,2 % | 0,0 p.p. |
| 18. | 579. | gmina Daleszyce · powiat kielecki | 77,2 % | 0,0 p.p. |
| 19. | 595. | gmina Łagów · powiat kielecki | 73,6 % | +0,1 p.p. |
| 20. | 628. | gmina Radków · powiat włoszczowski | 67,3 % | 0,0 p.p. |
| 21. | 652. | gmina Mirzec · powiat starachowicki | 61,5 % | 0,0 p.p. |
| 22. | 657. | gmina Krasocin · powiat włoszczowski | 60,1 % | 0,0 p.p. |
| 23. | 696. | gmina Połaniec · powiat staszowski | 52,9 % | 0,0 p.p. |
| 24. | 733. | miasto Sandomierz · powiat sandomierski | 48,3 % | 0,0 p.p. |
| 25. | 738. | gmina Pawłów · powiat starachowicki | 47,0 % | 0,0 p.p. |
| 26. | 841. | miasto Starachowice · powiat starachowicki | 33,1 % | −1,9 p.p. |
| 27. | 886. | gmina Bliżyn · powiat skarżyski | 29,7 % | 0,0 p.p. |
| 28. | 914. | gmina Brody · powiat starachowicki | 28,0 % | 0,0 p.p. |
| 29. | 933. | gmina Koprzywnica · powiat sandomierski | 26,4 % | 0,0 p.p. |
| 30. | 943. | gmina Ożarów · powiat opatowski | 25,8 % | 0,0 p.p. |
| 31. | 955. | gmina Bejsce · powiat kazimierski | 25,2 % | 0,0 p.p. |
| 32. | 993. | gmina Wodzisław · powiat jędrzejowski | 22,5 % | 0,0 p.p. |
| 33. | 994. | gmina Pińczów · powiat pińczowski | 22,4 % | 0,0 p.p. |
| 34. | 1039. | miasto Kielce · Kielce | 19,2 % | 0,0 p.p. |
| 35. | 1043. | miasto Ostrowiec Świętokrzyski · powiat ostrowiecki | 19,1 % | 0,0 p.p. |
| 36. | 1065. | gmina Chmielnik · powiat kielecki | 18,0 % | 0,0 p.p. |
| 37. | 1081. | gmina Ćmielów · powiat ostrowiecki | 16,9 % | 0,0 p.p. |
| 38. | 1123. | gmina Łoniów · powiat sandomierski | 15,5 % | 0,0 p.p. |
| 39. | 1133. | gmina Włoszczowa · powiat włoszczowski | 15,0 % | 0,0 p.p. |
| 40. | 1156. | gmina Końskie · powiat konecki | 14,0 % | 0,0 p.p. |
| 41. | 1199. | miasto Skarżysko-Kamienna · powiat skarżyski | 12,3 % | +0,3 p.p. |
| 42. | 1307. | gmina Osiek · powiat staszowski | 9,4 % | 0,0 p.p. |
| 43. | 1321. | gmina Smyków · powiat konecki | 9,0 % | 0,0 p.p. |
| 44. | 1341. | gmina Opatów · powiat opatowski | 8,6 % | 0,0 p.p. |
| 45. | 1407. | gmina Kazimierza Wielka · powiat kazimierski | 7,0 % | +0,2 p.p. |
| 46. | 1413. | gmina Iwaniska · powiat opatowski | 6,9 % | +0,3 p.p. |
| 47. | 1470. | gmina Busko-Zdrój · powiat buski | 5,9 % | 0,0 p.p. |
| 48. | 1515. | gmina Chęciny · powiat kielecki | 5,2 % | 0,0 p.p. |
| 49. | 1541. | gmina Szydłów · powiat staszowski | 4,8 % | 0,0 p.p. |
| 50. | 1652. | gmina Suchedniów · powiat skarżyski | 3,1 % | 0,0 p.p. |
| 51. | 1656. | gmina Oleśnica · powiat staszowski | 3,0 % | 0,0 p.p. |
| 52. | 1669. | gmina Rytwiany · powiat staszowski | 2,9 % | 0,0 p.p. |
| 53. | 1725. | gmina Bodzentyn · powiat kielecki | 2,2 % | 0,0 p.p. |
| 53. | 1725. | gmina Zawichost · powiat sandomierski | 2,2 % | 0,0 p.p. |
| 55. | 1782. | gmina Jędrzejów · powiat jędrzejowski | 1,8 % | 0,0 p.p. |
| 56. | 1868. | gmina Łopuszno · powiat kielecki | 1,3 % | 0,0 p.p. |
| 57. | 1901. | gmina Mniów · powiat kielecki | 1,1 % | 0,0 p.p. |
| 58. | 1916. | gmina Staszów · powiat staszowski | 1,0 % | 0,0 p.p. |
| 59. | 1933. | gmina Klimontów · powiat sandomierski | 0,9 % | 0,0 p.p. |
| 59. | 1933. | gmina Piekoszów · powiat kielecki | 0,9 % | 0,0 p.p. |
| 61. | 1993. | gmina Samborzec · powiat sandomierski | 0,6 % | 0,0 p.p. |
| 61. | 1993. | gmina Słupia Konecka · powiat konecki | 0,6 % | 0,0 p.p. |
| 63. | 2020. | gmina Pierzchnica · powiat kielecki | 0,5 % | 0,0 p.p. |
| 64. | 2043. | gmina Gowarczów · powiat konecki | 0,4 % | — |
| 64. | 2043. | gmina Michałów · powiat pińczowski | 0,4 % | 0,0 p.p. |
| 64. | 2043. | gmina Opatowiec · powiat kazimierski | 0,4 % | 0,0 p.p. |
| 67. | 2072. | gmina Fałków · powiat konecki | 0,3 % | 0,0 p.p. |
| 67. | 2072. | gmina Lipnik · powiat opatowski | 0,3 % | 0,0 p.p. |
| 69. | 2115. | gmina Nowa Słupia · powiat kielecki | 0,2 % | 0,0 p.p. |
| 69. | 2115. | gmina Skalbmierz · powiat kazimierski | 0,2 % | 0,0 p.p. |
| 69. | 2115. | gmina Stąporków · powiat konecki | 0,2 % | 0,0 p.p. |
| 69. | 2115. | gmina Wąchock · powiat starachowicki | 0,2 % | 0,0 p.p. |
| 73. | 2154. | gmina Kluczewsko · powiat włoszczowski | 0,1 % | 0,0 p.p. |
| 73. | 2154. | gmina Moskorzew · powiat włoszczowski | 0,1 % | 0,0 p.p. |
| 73. | 2154. | gmina Radoszyce · powiat konecki | 0,1 % | 0,0 p.p. |
| 73. | 2154. | gmina Stopnica · powiat buski | 0,1 % | 0,0 p.p. |
| 73. | 2154. | gmina Wojciechowice · powiat opatowski | 0,1 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Bałtów · powiat ostrowiecki | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Czarnocin · powiat kazimierski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Dwikozy · powiat sandomierski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Działoszyce · powiat pińczowski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Gnojno · powiat buski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Nowy Korczyn · powiat buski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Ruda Maleniecka · powiat konecki | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Skarżysko Kościelne · powiat skarżyski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Tarłów · powiat opatowski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Waśniów · powiat ostrowiecki | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Wiślica · powiat buski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Złota · powiat pińczowski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
| 78. | 2190. | gmina Łubnice · powiat staszowski | 0,0 % | 0,0 p.p. |
Czołówka powiatów — woj. świętokrzyskie
Wartość powiatu jest złożona z jego gmin — tylko wtedy, gdy każda z nich ma dane; powiat z niepełnym kompletem gmin jest poza rankingiem.
| Miejsce | W kraju | Obszar | Powierzchnia objęta planem miejscowym | Zmiana od 2023 |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 85. | powiat starachowicki · świętokrzyskie | 36,1 % | −0,1 p.p. |
| 2. | 104. | powiat pińczowski · świętokrzyskie | 24,2 % | 0,0 p.p. |
| 3. | 112. | Kielce · świętokrzyskie | 19,2 % | 0,0 p.p. |
Źródło i sposób liczenia
Udział powierzchni gminy objętej obowiązującymi planami miejscowymi pokazuje, gdzie buduje się bez WZ — według GUS. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Jaka część gminy jest objęta planem miejscowym, dane za 2024 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.