Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. pomorskie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie pomorskim w 2021 r.: powiat kościerski — 43,4 %; w rankingu: 20 powiatów. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat kościerski ogrzewa paliwami stałymi 43,4% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 20 obszarów.Czołówka powiatów — woj. pomorskie
- 1. powiat kościerski 43,4 %
- 2. powiat kartuski 37,4 %
- 3. powiat bytowski 36,3 %
- 4. powiat chojnicki 32,7 %
- 5. powiat starogardzki 32,4 %
- 6. powiat nowodworski 31,1 %
- 7. powiat człuchowski 27,4 %
- 8. powiat słupski 26,7 %
- 9. powiat sztumski 25,0 %
- 10. powiat pucki 23,2 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 85. | powiat kościerski · pomorskie | 43,4 % |
| 2. | 125. | powiat kartuski · pomorskie | 37,4 % |
| 3. | 129. | powiat bytowski · pomorskie | 36,3 % |
| 4. | 159. | powiat chojnicki · pomorskie | 32,7 % |
| 5. | 163. | powiat starogardzki · pomorskie | 32,4 % |
| 6. | 174. | powiat nowodworski · pomorskie | 31,1 % |
| 7. | 198. | powiat człuchowski · pomorskie | 27,4 % |
| 8. | 203. | powiat słupski · pomorskie | 26,7 % |
| 9. | 219. | powiat sztumski · pomorskie | 25,0 % |
| 10. | 234. | powiat pucki · pomorskie | 23,2 % |
| 11. | 260. | powiat kwidzyński · pomorskie | 19,6 % |
| 12. | 274. | powiat lęborski · pomorskie | 18,1 % |
| 13. | 277. | powiat wejherowski · pomorskie | 17,3 % |
| 14. | 299. | powiat malborski · pomorskie | 13,5 % |
| 15. | 301. | powiat tczewski · pomorskie | 13,0 % |
| 16. | 303. | powiat gdański · pomorskie | 12,3 % |
| 17. | 369. | Słupsk · pomorskie | 1,2 % |
| 18. | 372. | Gdynia · pomorskie | 0,9 % |
| 19. | 375. | Gdańsk · pomorskie | 0,7 % |
| 20. | 379. | Sopot · pomorskie | 0,2 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. pomorskie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 85. | powiat kościerski · pomorskie | 43,4 % |
| 2. | 125. | powiat kartuski · pomorskie | 37,4 % |
| 3. | 129. | powiat bytowski · pomorskie | 36,3 % |
| 4. | 159. | powiat chojnicki · pomorskie | 32,7 % |
| 5. | 163. | powiat starogardzki · pomorskie | 32,4 % |
| 6. | 174. | powiat nowodworski · pomorskie | 31,1 % |
| 7. | 198. | powiat człuchowski · pomorskie | 27,4 % |
| 8. | 203. | powiat słupski · pomorskie | 26,7 % |
| 9. | 219. | powiat sztumski · pomorskie | 25,0 % |
| 10. | 234. | powiat pucki · pomorskie | 23,2 % |
| 11. | 260. | powiat kwidzyński · pomorskie | 19,6 % |
| 12. | 274. | powiat lęborski · pomorskie | 18,1 % |
| 13. | 277. | powiat wejherowski · pomorskie | 17,3 % |
| 14. | 299. | powiat malborski · pomorskie | 13,5 % |
| 15. | 301. | powiat tczewski · pomorskie | 13,0 % |
| 16. | 303. | powiat gdański · pomorskie | 12,3 % |
| 17. | 369. | Słupsk · pomorskie | 1,2 % |
| 18. | 372. | Gdynia · pomorskie | 0,9 % |
| 19. | 375. | Gdańsk · pomorskie | 0,7 % |
| 20. | 379. | Sopot · pomorskie | 0,2 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.