Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. kujawsko-pomorskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r.: powiat radziejowski — 61,3 %; w rankingu: 23 powiaty. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat radziejowski ogrzewa paliwami stałymi 61,3% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 23 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. kujawsko-pomorskie

  1. 1. powiat radziejowski 61,3 %
  2. 2. powiat włocławski 53,4 %
  3. 3. powiat lipnowski 53,4 %
  4. 4. powiat tucholski 46,8 %
  5. 5. powiat golubsko-dobrzyński 45,2 %
  6. 6. powiat rypiński 43,9 %
  7. 7. powiat grudziądzki 42,3 %
  8. 8. powiat brodnicki 41,6 %
  9. 9. powiat mogileński 41,5 %
  10. 10. powiat aleksandrowski 39,7 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 2. powiat radziejowski · kujawsko-pomorskie 61,3 %
2. 20. powiat włocławski · kujawsko-pomorskie 53,4 %
3. 21. powiat lipnowski · kujawsko-pomorskie 53,4 %
4. 58. powiat tucholski · kujawsko-pomorskie 46,8 %
5. 69. powiat golubsko-dobrzyński · kujawsko-pomorskie 45,2 %
6. 82. powiat rypiński · kujawsko-pomorskie 43,9 %
7. 90. powiat grudziądzki · kujawsko-pomorskie 42,3 %
8. 95. powiat brodnicki · kujawsko-pomorskie 41,6 %
9. 96. powiat mogileński · kujawsko-pomorskie 41,5 %
10. 109. powiat aleksandrowski · kujawsko-pomorskie 39,7 %
11. 122. powiat sępoleński · kujawsko-pomorskie 37,5 %
12. 140. powiat świecki · kujawsko-pomorskie 35,1 %
13. 153. powiat wąbrzeski · kujawsko-pomorskie 33,5 %
14. 155. powiat żniński · kujawsko-pomorskie 33,4 %
15. 158. powiat chełmiński · kujawsko-pomorskie 32,8 %
16. 170. powiat toruński · kujawsko-pomorskie 31,3 %
17. 173. powiat nakielski · kujawsko-pomorskie 31,1 %
18. 207. powiat bydgoski · kujawsko-pomorskie 26,6 %
19. 283. powiat inowrocławski · kujawsko-pomorskie 16,7 %
20. 341. Włocławek · kujawsko-pomorskie 3,6 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. kujawsko-pomorskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 2. powiat radziejowski · kujawsko-pomorskie 61,3 %
2. 20. powiat włocławski · kujawsko-pomorskie 53,4 %
3. 21. powiat lipnowski · kujawsko-pomorskie 53,4 %
4. 58. powiat tucholski · kujawsko-pomorskie 46,8 %
5. 69. powiat golubsko-dobrzyński · kujawsko-pomorskie 45,2 %
6. 82. powiat rypiński · kujawsko-pomorskie 43,9 %
7. 90. powiat grudziądzki · kujawsko-pomorskie 42,3 %
8. 95. powiat brodnicki · kujawsko-pomorskie 41,6 %
9. 96. powiat mogileński · kujawsko-pomorskie 41,5 %
10. 109. powiat aleksandrowski · kujawsko-pomorskie 39,7 %
11. 122. powiat sępoleński · kujawsko-pomorskie 37,5 %
12. 140. powiat świecki · kujawsko-pomorskie 35,1 %
13. 153. powiat wąbrzeski · kujawsko-pomorskie 33,5 %
14. 155. powiat żniński · kujawsko-pomorskie 33,4 %
15. 158. powiat chełmiński · kujawsko-pomorskie 32,8 %
16. 170. powiat toruński · kujawsko-pomorskie 31,3 %
17. 173. powiat nakielski · kujawsko-pomorskie 31,1 %
18. 207. powiat bydgoski · kujawsko-pomorskie 26,6 %
19. 283. powiat inowrocławski · kujawsko-pomorskie 16,7 %
20. 341. Włocławek · kujawsko-pomorskie 3,6 %
21. 346. Grudziądz · kujawsko-pomorskie 3,3 %
22. 359. Bydgoszcz · kujawsko-pomorskie 2,0 %
23. 360. Toruń · kujawsko-pomorskie 1,9 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.