Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. śląskie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie śląskim w 2021 r.: powiat kłobucki — 54,5 %; w rankingu: 36 powiatów. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat kłobucki ogrzewa paliwami stałymi 54,5% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 36 obszarów.Czołówka powiatów — woj. śląskie
- 1. powiat kłobucki 54,5 %
- 2. powiat żywiecki 50,6 %
- 3. powiat częstochowski 48,1 %
- 4. powiat lubliniecki 46,7 %
- 5. powiat rybnicki 44,0 %
- 6. powiat myszkowski 40,0 %
- 7. powiat wodzisławski 35,7 %
- 8. powiat bieruńsko-lędziński 33,0 %
- 9. powiat zawierciański 31,1 %
- 10. powiat pszczyński 29,0 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 17. | powiat kłobucki · śląskie | 54,5 % |
| 2. | 34. | powiat żywiecki · śląskie | 50,6 % |
| 3. | 52. | powiat częstochowski · śląskie | 48,1 % |
| 4. | 59. | powiat lubliniecki · śląskie | 46,7 % |
| 5. | 80. | powiat rybnicki · śląskie | 44,0 % |
| 6. | 108. | powiat myszkowski · śląskie | 40,0 % |
| 7. | 133. | powiat wodzisławski · śląskie | 35,7 % |
| 8. | 157. | powiat bieruńsko-lędziński · śląskie | 33,0 % |
| 9. | 171. | powiat zawierciański · śląskie | 31,1 % |
| 10. | 186. | powiat pszczyński · śląskie | 29,0 % |
| 11. | 194. | powiat bielski · śląskie | 28,1 % |
| 12. | 211. | powiat raciborski · śląskie | 26,4 % |
| 13. | 213. | powiat gliwicki · śląskie | 25,9 % |
| 14. | 214. | powiat cieszyński · śląskie | 25,9 % |
| 15. | 223. | powiat mikołowski · śląskie | 24,5 % |
| 16. | 235. | powiat tarnogórski · śląskie | 23,1 % |
| 17. | 265. | Rybnik · śląskie | 19,1 % |
| 18. | 280. | Jaworzno · śląskie | 17,2 % |
| 19. | 289. | powiat będziński · śląskie | 16,2 % |
| 20. | 309. | Piekary Śląskie · śląskie | 10,4 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. śląskie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 17. | powiat kłobucki · śląskie | 54,5 % |
| 2. | 34. | powiat żywiecki · śląskie | 50,6 % |
| 3. | 52. | powiat częstochowski · śląskie | 48,1 % |
| 4. | 59. | powiat lubliniecki · śląskie | 46,7 % |
| 5. | 80. | powiat rybnicki · śląskie | 44,0 % |
| 6. | 108. | powiat myszkowski · śląskie | 40,0 % |
| 7. | 133. | powiat wodzisławski · śląskie | 35,7 % |
| 8. | 157. | powiat bieruńsko-lędziński · śląskie | 33,0 % |
| 9. | 171. | powiat zawierciański · śląskie | 31,1 % |
| 10. | 186. | powiat pszczyński · śląskie | 29,0 % |
| 11. | 194. | powiat bielski · śląskie | 28,1 % |
| 12. | 211. | powiat raciborski · śląskie | 26,4 % |
| 13. | 213. | powiat gliwicki · śląskie | 25,9 % |
| 14. | 214. | powiat cieszyński · śląskie | 25,9 % |
| 15. | 223. | powiat mikołowski · śląskie | 24,5 % |
| 16. | 235. | powiat tarnogórski · śląskie | 23,1 % |
| 17. | 265. | Rybnik · śląskie | 19,1 % |
| 18. | 280. | Jaworzno · śląskie | 17,2 % |
| 19. | 289. | powiat będziński · śląskie | 16,2 % |
| 20. | 309. | Piekary Śląskie · śląskie | 10,4 % |
| 21. | 311. | Żory · śląskie | 8,8 % |
| 22. | 312. | Mysłowice · śląskie | 8,6 % |
| 23. | 313. | Jastrzębie-Zdrój · śląskie | 8,2 % |
| 24. | 319. | Dąbrowa Górnicza · śląskie | 7,2 % |
| 25. | 322. | Częstochowa · śląskie | 6,5 % |
| 26. | 335. | Bielsko-Biała · śląskie | 4,7 % |
| 27. | 338. | Ruda Śląska · śląskie | 3,9 % |
| 28. | 342. | Tychy · śląskie | 3,6 % |
| 29. | 345. | Gliwice · śląskie | 3,5 % |
| 30. | 350. | Zabrze · śląskie | 2,9 % |
| 31. | 352. | Sosnowiec · śląskie | 2,6 % |
| 32. | 356. | Bytom · śląskie | 2,1 % |
| 33. | 362. | Katowice · śląskie | 1,8 % |
| 34. | 366. | Siemianowice Śląskie · śląskie | 1,3 % |
| 35. | 372. | Świętochłowice · śląskie | 0,9 % |
| 36. | 376. | Chorzów · śląskie | 0,5 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.