Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. wielkopolskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie wielkopolskim w 2021 r.: powiat kaliski — 62,3 %; w rankingu: 35 powiatów. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat kaliski ogrzewa paliwami stałymi 62,3% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 35 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. wielkopolskie

  1. 1. powiat kaliski 62,3 %
  2. 2. powiat koniński 59,8 %
  3. 3. powiat ostrzeszowski 52,5 %
  4. 4. powiat słupecki 49,3 %
  5. 5. powiat kępiński 48,6 %
  6. 6. powiat pleszewski 48,0 %
  7. 7. powiat leszczyński 45,5 %
  8. 8. powiat turecki 44,4 %
  9. 9. powiat kolski 43,2 %
  10. 10. powiat krotoszyński 40,9 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 1. powiat kaliski · wielkopolskie 62,3 %
2. 5. powiat koniński · wielkopolskie 59,8 %
3. 28. powiat ostrzeszowski · wielkopolskie 52,5 %
4. 45. powiat słupecki · wielkopolskie 49,3 %
5. 48. powiat kępiński · wielkopolskie 48,6 %
6. 54. powiat pleszewski · wielkopolskie 48,0 %
7. 67. powiat leszczyński · wielkopolskie 45,5 %
8. 76. powiat turecki · wielkopolskie 44,4 %
9. 86. powiat kolski · wielkopolskie 43,2 %
10. 103. powiat krotoszyński · wielkopolskie 40,9 %
11. 119. powiat czarnkowsko-trzcianecki · wielkopolskie 38,0 %
12. 123. powiat wolsztyński · wielkopolskie 37,4 %
13. 137. powiat jarociński · wielkopolskie 35,3 %
14. 145. powiat ostrowski · wielkopolskie 34,4 %
15. 155. powiat gostyński · wielkopolskie 33,4 %
16. 161. powiat wągrowiecki · wielkopolskie 32,5 %
17. 166. powiat rawicki · wielkopolskie 31,8 %
18. 167. powiat grodziski · wielkopolskie 31,6 %
19. 171. powiat kościański · wielkopolskie 31,1 %
20. 183. powiat złotowski · wielkopolskie 29,5 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. wielkopolskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 1. powiat kaliski · wielkopolskie 62,3 %
2. 5. powiat koniński · wielkopolskie 59,8 %
3. 28. powiat ostrzeszowski · wielkopolskie 52,5 %
4. 45. powiat słupecki · wielkopolskie 49,3 %
5. 48. powiat kępiński · wielkopolskie 48,6 %
6. 54. powiat pleszewski · wielkopolskie 48,0 %
7. 67. powiat leszczyński · wielkopolskie 45,5 %
8. 76. powiat turecki · wielkopolskie 44,4 %
9. 86. powiat kolski · wielkopolskie 43,2 %
10. 103. powiat krotoszyński · wielkopolskie 40,9 %
11. 119. powiat czarnkowsko-trzcianecki · wielkopolskie 38,0 %
12. 123. powiat wolsztyński · wielkopolskie 37,4 %
13. 137. powiat jarociński · wielkopolskie 35,3 %
14. 145. powiat ostrowski · wielkopolskie 34,4 %
15. 155. powiat gostyński · wielkopolskie 33,4 %
16. 161. powiat wągrowiecki · wielkopolskie 32,5 %
17. 166. powiat rawicki · wielkopolskie 31,8 %
18. 167. powiat grodziski · wielkopolskie 31,6 %
19. 171. powiat kościański · wielkopolskie 31,1 %
20. 183. powiat złotowski · wielkopolskie 29,5 %
21. 187. powiat nowotomyski · wielkopolskie 28,6 %
22. 189. powiat wrzesiński · wielkopolskie 28,4 %
23. 191. powiat międzychodzki · wielkopolskie 28,3 %
24. 200. powiat chodzieski · wielkopolskie 27,2 %
25. 206. powiat szamotulski · wielkopolskie 26,6 %
26. 226. powiat średzki · wielkopolskie 24,2 %
27. 227. powiat obornicki · wielkopolskie 24,2 %
28. 260. powiat śremski · wielkopolskie 19,6 %
29. 267. powiat gnieźnieński · wielkopolskie 19,1 %
30. 278. powiat pilski · wielkopolskie 17,2 %
31. 307. powiat poznański · wielkopolskie 10,7 %
32. 323. Kalisz · wielkopolskie 6,3 %
33. 331. Leszno · wielkopolskie 5,2 %
34. 333. Konin · wielkopolskie 5,1 %
35. 371. Poznań · wielkopolskie 1,0 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.