Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. mazowieckie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie mazowieckim w 2021 r.: powiat żuromiński — 60,3 %; w rankingu: 42 powiaty. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat żuromiński ogrzewa paliwami stałymi 60,3% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 42 obszarów.Czołówka powiatów — woj. mazowieckie
- 1. powiat żuromiński 60,3 %
- 2. powiat lipski 58,2 %
- 3. powiat ostrołęcki 54,5 %
- 4. powiat przysuski 53,8 %
- 5. powiat zwoleński 53,2 %
- 6. powiat siedlecki 52,7 %
- 7. powiat łosicki 51,0 %
- 8. powiat makowski 50,1 %
- 9. powiat płocki 47,3 %
- 10. powiat przasnyski 44,3 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 3. | powiat żuromiński · mazowieckie | 60,3 % |
| 2. | 8. | powiat lipski · mazowieckie | 58,2 % |
| 3. | 16. | powiat ostrołęcki · mazowieckie | 54,5 % |
| 4. | 19. | powiat przysuski · mazowieckie | 53,8 % |
| 5. | 23. | powiat zwoleński · mazowieckie | 53,2 % |
| 6. | 27. | powiat siedlecki · mazowieckie | 52,7 % |
| 7. | 33. | powiat łosicki · mazowieckie | 51,0 % |
| 8. | 38. | powiat makowski · mazowieckie | 50,1 % |
| 9. | 56. | powiat płocki · mazowieckie | 47,3 % |
| 10. | 77. | powiat przasnyski · mazowieckie | 44,3 % |
| 10. | 77. | powiat szydłowiecki · mazowieckie | 44,3 % |
| 12. | 79. | powiat białobrzeski · mazowieckie | 44,1 % |
| 13. | 88. | powiat węgrowski · mazowieckie | 43,1 % |
| 14. | 91. | powiat garwoliński · mazowieckie | 42,0 % |
| 15. | 92. | powiat ostrowski · mazowieckie | 41,9 % |
| 16. | 94. | powiat sokołowski · mazowieckie | 41,7 % |
| 17. | 106. | powiat sierpecki · mazowieckie | 40,3 % |
| 18. | 110. | powiat radomski · mazowieckie | 39,4 % |
| 19. | 116. | powiat pułtuski · mazowieckie | 38,4 % |
| 20. | 120. | powiat płoński · mazowieckie | 37,9 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. mazowieckie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 3. | powiat żuromiński · mazowieckie | 60,3 % |
| 2. | 8. | powiat lipski · mazowieckie | 58,2 % |
| 3. | 16. | powiat ostrołęcki · mazowieckie | 54,5 % |
| 4. | 19. | powiat przysuski · mazowieckie | 53,8 % |
| 5. | 23. | powiat zwoleński · mazowieckie | 53,2 % |
| 6. | 27. | powiat siedlecki · mazowieckie | 52,7 % |
| 7. | 33. | powiat łosicki · mazowieckie | 51,0 % |
| 8. | 38. | powiat makowski · mazowieckie | 50,1 % |
| 9. | 56. | powiat płocki · mazowieckie | 47,3 % |
| 10. | 77. | powiat przasnyski · mazowieckie | 44,3 % |
| 10. | 77. | powiat szydłowiecki · mazowieckie | 44,3 % |
| 12. | 79. | powiat białobrzeski · mazowieckie | 44,1 % |
| 13. | 88. | powiat węgrowski · mazowieckie | 43,1 % |
| 14. | 91. | powiat garwoliński · mazowieckie | 42,0 % |
| 15. | 92. | powiat ostrowski · mazowieckie | 41,9 % |
| 16. | 94. | powiat sokołowski · mazowieckie | 41,7 % |
| 17. | 106. | powiat sierpecki · mazowieckie | 40,3 % |
| 18. | 110. | powiat radomski · mazowieckie | 39,4 % |
| 19. | 116. | powiat pułtuski · mazowieckie | 38,4 % |
| 20. | 120. | powiat płoński · mazowieckie | 37,9 % |
| 21. | 138. | powiat kozienicki · mazowieckie | 35,3 % |
| 22. | 146. | powiat mławski · mazowieckie | 34,1 % |
| 23. | 151. | powiat sochaczewski · mazowieckie | 33,6 % |
| 24. | 164. | powiat gostyniński · mazowieckie | 32,0 % |
| 25. | 176. | powiat wyszkowski · mazowieckie | 30,8 % |
| 26. | 198. | powiat ciechanowski · mazowieckie | 27,4 % |
| 27. | 218. | powiat grójecki · mazowieckie | 25,0 % |
| 28. | 228. | powiat miński · mazowieckie | 24,1 % |
| 29. | 271. | powiat nowodworski · mazowieckie | 18,5 % |
| 30. | 272. | powiat żyrardowski · mazowieckie | 18,3 % |
| 31. | 295. | powiat otwocki · mazowieckie | 14,5 % |
| 32. | 306. | powiat wołomiński · mazowieckie | 10,7 % |
| 33. | 310. | powiat grodziski · mazowieckie | 10,3 % |
| 34. | 324. | powiat warszawski zachodni · mazowieckie | 6,2 % |
| 35. | 329. | powiat piaseczyński · mazowieckie | 5,7 % |
| 36. | 330. | powiat legionowski · mazowieckie | 5,7 % |
| 37. | 337. | Radom · mazowieckie | 4,1 % |
| 38. | 340. | Siedlce · mazowieckie | 3,7 % |
| 39. | 348. | Płock · mazowieckie | 3,0 % |
| 40. | 353. | Ostrołęka · mazowieckie | 2,6 % |
| 41. | 355. | powiat pruszkowski · mazowieckie | 2,3 % |
| 42. | 378. | Warszawa · mazowieckie | 0,2 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.