Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. lubuskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie lubuskim w 2021 r.: powiat wschowski — 34,0 %; w rankingu: 14 powiatów. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat wschowski ogrzewa paliwami stałymi 34,0% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 14 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. lubuskie

  1. 1. powiat wschowski 34,0 %
  2. 2. powiat sulęciński 30,3 %
  3. 3. powiat strzelecko-drezdenecki 30,3 %
  4. 4. powiat krośnieński 29,7 %
  5. 5. powiat zielonogórski 26,7 %
  6. 6. powiat gorzowski 25,3 %
  7. 7. powiat żarski 23,1 %
  8. 8. powiat międzyrzecki 23,1 %
  9. 9. powiat świebodziński 19,4 %
  10. 10. powiat nowosolski 19,0 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 148. powiat wschowski · lubuskie 34,0 %
2. 178. powiat sulęciński · lubuskie 30,3 %
3. 179. powiat strzelecko-drezdenecki · lubuskie 30,3 %
4. 182. powiat krośnieński · lubuskie 29,7 %
5. 204. powiat zielonogórski · lubuskie 26,7 %
6. 217. powiat gorzowski · lubuskie 25,3 %
7. 235. powiat żarski · lubuskie 23,1 %
8. 237. powiat międzyrzecki · lubuskie 23,1 %
9. 262. powiat świebodziński · lubuskie 19,4 %
10. 268. powiat nowosolski · lubuskie 19,0 %
11. 269. powiat żagański · lubuskie 18,9 %
12. 273. powiat słubicki · lubuskie 18,2 %
13. 349. Zielona Góra · lubuskie 3,0 %
14. 361. Gorzów Wielkopolski · lubuskie 1,9 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. lubuskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 148. powiat wschowski · lubuskie 34,0 %
2. 178. powiat sulęciński · lubuskie 30,3 %
3. 179. powiat strzelecko-drezdenecki · lubuskie 30,3 %
4. 182. powiat krośnieński · lubuskie 29,7 %
5. 204. powiat zielonogórski · lubuskie 26,7 %
6. 217. powiat gorzowski · lubuskie 25,3 %
7. 235. powiat żarski · lubuskie 23,1 %
8. 237. powiat międzyrzecki · lubuskie 23,1 %
9. 262. powiat świebodziński · lubuskie 19,4 %
10. 268. powiat nowosolski · lubuskie 19,0 %
11. 269. powiat żagański · lubuskie 18,9 %
12. 273. powiat słubicki · lubuskie 18,2 %
13. 349. Zielona Góra · lubuskie 3,0 %
14. 361. Gorzów Wielkopolski · lubuskie 1,9 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.