Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. podlaskie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie podlaskim w 2021 r.: powiat łomżyński — 59,8 %; w rankingu: 17 powiatów. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat łomżyński ogrzewa paliwami stałymi 59,8% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 17 obszarów.Czołówka powiatów — woj. podlaskie
- 1. powiat łomżyński 59,8 %
- 2. powiat suwalski 57,9 %
- 3. powiat wysokomazowiecki 51,8 %
- 4. powiat sejneński 50,3 %
- 5. powiat kolneński 49,8 %
- 6. powiat moniecki 46,0 %
- 7. powiat sokólski 43,4 %
- 8. powiat bielski 38,4 %
- 9. powiat siemiatycki 37,4 %
- 10. powiat grajewski 35,4 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 6. | powiat łomżyński · podlaskie | 59,8 % |
| 2. | 9. | powiat suwalski · podlaskie | 57,9 % |
| 3. | 30. | powiat wysokomazowiecki · podlaskie | 51,8 % |
| 4. | 36. | powiat sejneński · podlaskie | 50,3 % |
| 5. | 40. | powiat kolneński · podlaskie | 49,8 % |
| 6. | 64. | powiat moniecki · podlaskie | 46,0 % |
| 7. | 84. | powiat sokólski · podlaskie | 43,4 % |
| 8. | 115. | powiat bielski · podlaskie | 38,4 % |
| 9. | 124. | powiat siemiatycki · podlaskie | 37,4 % |
| 10. | 136. | powiat grajewski · podlaskie | 35,4 % |
| 11. | 149. | powiat augustowski · podlaskie | 33,9 % |
| 12. | 160. | powiat hajnowski · podlaskie | 32,7 % |
| 13. | 184. | powiat białostocki · podlaskie | 29,4 % |
| 14. | 208. | powiat zambrowski · podlaskie | 26,6 % |
| 15. | 328. | Suwałki · podlaskie | 5,8 % |
| 16. | 344. | Łomża · podlaskie | 3,5 % |
| 17. | 357. | Białystok · podlaskie | 2,0 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. podlaskie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 6. | powiat łomżyński · podlaskie | 59,8 % |
| 2. | 9. | powiat suwalski · podlaskie | 57,9 % |
| 3. | 30. | powiat wysokomazowiecki · podlaskie | 51,8 % |
| 4. | 36. | powiat sejneński · podlaskie | 50,3 % |
| 5. | 40. | powiat kolneński · podlaskie | 49,8 % |
| 6. | 64. | powiat moniecki · podlaskie | 46,0 % |
| 7. | 84. | powiat sokólski · podlaskie | 43,4 % |
| 8. | 115. | powiat bielski · podlaskie | 38,4 % |
| 9. | 124. | powiat siemiatycki · podlaskie | 37,4 % |
| 10. | 136. | powiat grajewski · podlaskie | 35,4 % |
| 11. | 149. | powiat augustowski · podlaskie | 33,9 % |
| 12. | 160. | powiat hajnowski · podlaskie | 32,7 % |
| 13. | 184. | powiat białostocki · podlaskie | 29,4 % |
| 14. | 208. | powiat zambrowski · podlaskie | 26,6 % |
| 15. | 328. | Suwałki · podlaskie | 5,8 % |
| 16. | 344. | Łomża · podlaskie | 3,5 % |
| 17. | 357. | Białystok · podlaskie | 2,0 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.