Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. podkarpackie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie podkarpackim w 2021 r.: powiat przemyski — 52,8 %; w rankingu: 25 powiatów. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat przemyski ogrzewa paliwami stałymi 52,8% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 25 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. podkarpackie

  1. 1. powiat przemyski 52,8 %
  2. 2. powiat brzozowski 49,7 %
  3. 3. powiat strzyżowski 49,7 %
  4. 4. powiat kolbuszowski 49,6 %
  5. 4. powiat lubaczowski 49,6 %
  6. 6. powiat niżański 47,1 %
  7. 7. powiat przeworski 46,5 %
  8. 8. powiat leski 46,0 %
  9. 9. powiat ropczycko-sędziszowski 45,8 %
  10. 10. powiat leżajski 43,7 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 26. powiat przemyski · podkarpackie 52,8 %
2. 41. powiat brzozowski · podkarpackie 49,7 %
3. 42. powiat strzyżowski · podkarpackie 49,7 %
4. 43. powiat kolbuszowski · podkarpackie 49,6 %
4. 43. powiat lubaczowski · podkarpackie 49,6 %
6. 57. powiat niżański · podkarpackie 47,1 %
7. 60. powiat przeworski · podkarpackie 46,5 %
8. 63. powiat leski · podkarpackie 46,0 %
9. 66. powiat ropczycko-sędziszowski · podkarpackie 45,8 %
10. 83. powiat leżajski · podkarpackie 43,7 %
11. 89. powiat rzeszowski · podkarpackie 42,9 %
12. 97. powiat krośnieński · podkarpackie 41,4 %
13. 101. powiat łańcucki · podkarpackie 41,1 %
14. 126. powiat jarosławski · podkarpackie 37,0 %
15. 127. powiat tarnobrzeski · podkarpackie 36,6 %
16. 143. powiat jasielski · podkarpackie 34,5 %
17. 152. powiat bieszczadzki · podkarpackie 33,6 %
18. 154. powiat dębicki · podkarpackie 33,5 %
19. 161. powiat sanocki · podkarpackie 32,5 %
20. 192. powiat mielecki · podkarpackie 28,3 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. podkarpackie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 26. powiat przemyski · podkarpackie 52,8 %
2. 41. powiat brzozowski · podkarpackie 49,7 %
3. 42. powiat strzyżowski · podkarpackie 49,7 %
4. 43. powiat kolbuszowski · podkarpackie 49,6 %
4. 43. powiat lubaczowski · podkarpackie 49,6 %
6. 57. powiat niżański · podkarpackie 47,1 %
7. 60. powiat przeworski · podkarpackie 46,5 %
8. 63. powiat leski · podkarpackie 46,0 %
9. 66. powiat ropczycko-sędziszowski · podkarpackie 45,8 %
10. 83. powiat leżajski · podkarpackie 43,7 %
11. 89. powiat rzeszowski · podkarpackie 42,9 %
12. 97. powiat krośnieński · podkarpackie 41,4 %
13. 101. powiat łańcucki · podkarpackie 41,1 %
14. 126. powiat jarosławski · podkarpackie 37,0 %
15. 127. powiat tarnobrzeski · podkarpackie 36,6 %
16. 143. powiat jasielski · podkarpackie 34,5 %
17. 152. powiat bieszczadzki · podkarpackie 33,6 %
18. 154. powiat dębicki · podkarpackie 33,5 %
19. 161. powiat sanocki · podkarpackie 32,5 %
20. 192. powiat mielecki · podkarpackie 28,3 %
21. 265. powiat stalowowolski · podkarpackie 19,1 %
22. 325. Tarnobrzeg · podkarpackie 6,2 %
23. 326. Krosno · podkarpackie 6,0 %
24. 332. Przemyśl · podkarpackie 5,2 %
25. 339. Rzeszów · podkarpackie 3,9 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.