Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. małopolskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie małopolskim w 2021 r.: powiat suski — 59,9 %; w rankingu: 22 powiaty. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat suski ogrzewa paliwami stałymi 59,9% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 22 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. małopolskie

  1. 1. powiat suski 59,9 %
  2. 2. powiat proszowicki 53,3 %
  3. 3. powiat miechowski 52,2 %
  4. 4. powiat nowotarski 48,5 %
  5. 5. powiat limanowski 48,4 %
  6. 6. powiat nowosądecki 46,0 %
  7. 7. powiat tarnowski 44,7 %
  8. 8. powiat myślenicki 43,2 %
  9. 9. powiat dąbrowski 41,1 %
  10. 10. powiat wadowicki 38,9 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 4. powiat suski · małopolskie 59,9 %
2. 22. powiat proszowicki · małopolskie 53,3 %
3. 29. powiat miechowski · małopolskie 52,2 %
4. 49. powiat nowotarski · małopolskie 48,5 %
5. 50. powiat limanowski · małopolskie 48,4 %
6. 65. powiat nowosądecki · małopolskie 46,0 %
7. 73. powiat tarnowski · małopolskie 44,7 %
8. 87. powiat myślenicki · małopolskie 43,2 %
9. 102. powiat dąbrowski · małopolskie 41,1 %
10. 113. powiat wadowicki · małopolskie 38,9 %
11. 128. powiat brzeski · małopolskie 36,4 %
12. 134. powiat gorlicki · małopolskie 35,6 %
13. 135. powiat tatrzański · małopolskie 35,5 %
14. 147. powiat bocheński · małopolskie 34,1 %
15. 209. powiat olkuski · małopolskie 26,5 %
16. 215. powiat krakowski · małopolskie 25,9 %
17. 222. powiat chrzanowski · małopolskie 24,5 %
18. 224. powiat oświęcimski · małopolskie 24,4 %
19. 276. powiat wielicki · małopolskie 17,3 %
20. 317. Nowy Sącz · małopolskie 7,4 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. małopolskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 4. powiat suski · małopolskie 59,9 %
2. 22. powiat proszowicki · małopolskie 53,3 %
3. 29. powiat miechowski · małopolskie 52,2 %
4. 49. powiat nowotarski · małopolskie 48,5 %
5. 50. powiat limanowski · małopolskie 48,4 %
6. 65. powiat nowosądecki · małopolskie 46,0 %
7. 73. powiat tarnowski · małopolskie 44,7 %
8. 87. powiat myślenicki · małopolskie 43,2 %
9. 102. powiat dąbrowski · małopolskie 41,1 %
10. 113. powiat wadowicki · małopolskie 38,9 %
11. 128. powiat brzeski · małopolskie 36,4 %
12. 134. powiat gorlicki · małopolskie 35,6 %
13. 135. powiat tatrzański · małopolskie 35,5 %
14. 147. powiat bocheński · małopolskie 34,1 %
15. 209. powiat olkuski · małopolskie 26,5 %
16. 215. powiat krakowski · małopolskie 25,9 %
17. 222. powiat chrzanowski · małopolskie 24,5 %
18. 224. powiat oświęcimski · małopolskie 24,4 %
19. 276. powiat wielicki · małopolskie 17,3 %
20. 317. Nowy Sącz · małopolskie 7,4 %
21. 347. Tarnów · małopolskie 3,1 %
22. 380. Kraków · małopolskie 0,01 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.