Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. opolskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie opolskim w 2021 r.: powiat oleski — 46,1 %; w rankingu: 12 powiatów. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat oleski ogrzewa paliwami stałymi 46,1% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 12 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. opolskie

  1. 1. powiat oleski 46,1 %
  2. 2. powiat opolski 41,4 %
  3. 3. powiat strzelecki 38,2 %
  4. 4. powiat głubczycki 31,9 %
  5. 5. powiat namysłowski 31,3 %
  6. 6. powiat prudnicki 30,7 %
  7. 7. powiat krapkowicki 28,1 %
  8. 8. powiat kluczborski 26,5 %
  9. 9. powiat nyski 23,0 %
  10. 10. powiat kędzierzyńsko-kozielski 21,7 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 61. powiat oleski · opolskie 46,1 %
2. 98. powiat opolski · opolskie 41,4 %
3. 118. powiat strzelecki · opolskie 38,2 %
4. 165. powiat głubczycki · opolskie 31,9 %
5. 169. powiat namysłowski · opolskie 31,3 %
6. 177. powiat prudnicki · opolskie 30,7 %
7. 193. powiat krapkowicki · opolskie 28,1 %
8. 210. powiat kluczborski · opolskie 26,5 %
9. 240. powiat nyski · opolskie 23,0 %
10. 248. powiat kędzierzyńsko-kozielski · opolskie 21,7 %
11. 258. powiat brzeski · opolskie 19,7 %
12. 336. Opole · opolskie 4,2 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. opolskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 61. powiat oleski · opolskie 46,1 %
2. 98. powiat opolski · opolskie 41,4 %
3. 118. powiat strzelecki · opolskie 38,2 %
4. 165. powiat głubczycki · opolskie 31,9 %
5. 169. powiat namysłowski · opolskie 31,3 %
6. 177. powiat prudnicki · opolskie 30,7 %
7. 193. powiat krapkowicki · opolskie 28,1 %
8. 210. powiat kluczborski · opolskie 26,5 %
9. 240. powiat nyski · opolskie 23,0 %
10. 248. powiat kędzierzyńsko-kozielski · opolskie 21,7 %
11. 258. powiat brzeski · opolskie 19,7 %
12. 336. Opole · opolskie 4,2 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.