Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. dolnośląskie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie dolnośląskim w 2021 r.: powiat milicki — 34,8 %; w rankingu: 30 powiatów. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat milicki ogrzewa paliwami stałymi 34,8% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 30 obszarów.Czołówka powiatów — woj. dolnośląskie
- 1. powiat milicki 34,8 %
- 2. powiat strzeliński 31,5 %
- 3. powiat górowski 31,1 %
- 4. powiat średzki 29,7 %
- 5. powiat lwówecki 28,5 %
- 6. powiat legnicki 27,2 %
- 7. powiat ząbkowicki 27,1 %
- 8. powiat trzebnicki 26,1 %
- 9. powiat oleśnicki 24,3 %
- 10. powiat wołowski 23,1 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 142. | powiat milicki · dolnośląskie | 34,8 % |
| 2. | 168. | powiat strzeliński · dolnośląskie | 31,5 % |
| 3. | 174. | powiat górowski · dolnośląskie | 31,1 % |
| 4. | 181. | powiat średzki · dolnośląskie | 29,7 % |
| 5. | 188. | powiat lwówecki · dolnośląskie | 28,5 % |
| 6. | 200. | powiat legnicki · dolnośląskie | 27,2 % |
| 7. | 202. | powiat ząbkowicki · dolnośląskie | 27,1 % |
| 8. | 212. | powiat trzebnicki · dolnośląskie | 26,1 % |
| 9. | 225. | powiat oleśnicki · dolnośląskie | 24,3 % |
| 10. | 237. | powiat wołowski · dolnośląskie | 23,1 % |
| 11. | 243. | powiat złotoryjski · dolnośląskie | 22,8 % |
| 12. | 246. | powiat lubański · dolnośląskie | 21,8 % |
| 13. | 251. | powiat bolesławiecki · dolnośląskie | 20,9 % |
| 14. | 255. | powiat jaworski · dolnośląskie | 20,3 % |
| 15. | 279. | powiat karkonoski · dolnośląskie | 17,2 % |
| 16. | 284. | powiat zgorzelecki · dolnośląskie | 16,6 % |
| 17. | 285. | powiat kamiennogórski · dolnośląskie | 16,5 % |
| 18. | 286. | powiat kłodzki · dolnośląskie | 16,4 % |
| 19. | 291. | powiat polkowicki · dolnośląskie | 16,0 % |
| 20. | 292. | powiat wrocławski · dolnośląskie | 15,8 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. dolnośląskie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 142. | powiat milicki · dolnośląskie | 34,8 % |
| 2. | 168. | powiat strzeliński · dolnośląskie | 31,5 % |
| 3. | 174. | powiat górowski · dolnośląskie | 31,1 % |
| 4. | 181. | powiat średzki · dolnośląskie | 29,7 % |
| 5. | 188. | powiat lwówecki · dolnośląskie | 28,5 % |
| 6. | 200. | powiat legnicki · dolnośląskie | 27,2 % |
| 7. | 202. | powiat ząbkowicki · dolnośląskie | 27,1 % |
| 8. | 212. | powiat trzebnicki · dolnośląskie | 26,1 % |
| 9. | 225. | powiat oleśnicki · dolnośląskie | 24,3 % |
| 10. | 237. | powiat wołowski · dolnośląskie | 23,1 % |
| 11. | 243. | powiat złotoryjski · dolnośląskie | 22,8 % |
| 12. | 246. | powiat lubański · dolnośląskie | 21,8 % |
| 13. | 251. | powiat bolesławiecki · dolnośląskie | 20,9 % |
| 14. | 255. | powiat jaworski · dolnośląskie | 20,3 % |
| 15. | 279. | powiat karkonoski · dolnośląskie | 17,2 % |
| 16. | 284. | powiat zgorzelecki · dolnośląskie | 16,6 % |
| 17. | 285. | powiat kamiennogórski · dolnośląskie | 16,5 % |
| 18. | 286. | powiat kłodzki · dolnośląskie | 16,4 % |
| 19. | 291. | powiat polkowicki · dolnośląskie | 16,0 % |
| 20. | 292. | powiat wrocławski · dolnośląskie | 15,8 % |
| 21. | 298. | powiat wałbrzyski · dolnośląskie | 13,6 % |
| 22. | 300. | powiat oławski · dolnośląskie | 13,3 % |
| 23. | 304. | powiat świdnicki · dolnośląskie | 10,9 % |
| 24. | 308. | powiat dzierżoniowski · dolnośląskie | 10,5 % |
| 25. | 315. | powiat głogowski · dolnośląskie | 7,8 % |
| 26. | 321. | powiat lubiński · dolnośląskie | 6,5 % |
| 27. | 351. | Jelenia Góra · dolnośląskie | 2,7 % |
| 28. | 354. | Wałbrzych · dolnośląskie | 2,3 % |
| 29. | 364. | Legnica · dolnośląskie | 1,5 % |
| 30. | 376. | Wrocław · dolnośląskie | 0,5 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.