Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. lubelskie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie lubelskim w 2021 r.: powiat janowski — 55,6 %; w rankingu: 24 powiaty. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat janowski ogrzewa paliwami stałymi 55,6% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 24 obszarów.Czołówka powiatów — woj. lubelskie
- 1. powiat janowski 55,6 %
- 2. powiat zamojski 55,5 %
- 3. powiat biłgorajski 54,3 %
- 4. powiat chełmski 53,2 %
- 5. powiat tomaszowski 51,5 %
- 6. powiat bialski 51,4 %
- 7. powiat radzyński 48,9 %
- 8. powiat hrubieszowski 46,1 %
- 9. powiat krasnostawski 45,1 %
- 10. powiat łukowski 44,6 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 14. | powiat janowski · lubelskie | 55,6 % |
| 2. | 15. | powiat zamojski · lubelskie | 55,5 % |
| 3. | 18. | powiat biłgorajski · lubelskie | 54,3 % |
| 4. | 23. | powiat chełmski · lubelskie | 53,2 % |
| 5. | 31. | powiat tomaszowski · lubelskie | 51,5 % |
| 6. | 32. | powiat bialski · lubelskie | 51,4 % |
| 7. | 47. | powiat radzyński · lubelskie | 48,9 % |
| 8. | 62. | powiat hrubieszowski · lubelskie | 46,1 % |
| 9. | 71. | powiat krasnostawski · lubelskie | 45,1 % |
| 10. | 74. | powiat łukowski · lubelskie | 44,6 % |
| 11. | 75. | powiat lubartowski · lubelskie | 44,4 % |
| 12. | 81. | powiat parczewski · lubelskie | 44,0 % |
| 13. | 104. | powiat opolski · lubelskie | 40,8 % |
| 14. | 111. | powiat rycki · lubelskie | 39,2 % |
| 15. | 114. | powiat włodawski · lubelskie | 38,7 % |
| 16. | 130. | powiat lubelski · lubelskie | 36,2 % |
| 17. | 139. | powiat kraśnicki · lubelskie | 35,2 % |
| 18. | 150. | powiat łęczyński · lubelskie | 33,9 % |
| 19. | 232. | powiat puławski · lubelskie | 23,2 % |
| 20. | 256. | powiat świdnicki · lubelskie | 20,0 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. lubelskie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 14. | powiat janowski · lubelskie | 55,6 % |
| 2. | 15. | powiat zamojski · lubelskie | 55,5 % |
| 3. | 18. | powiat biłgorajski · lubelskie | 54,3 % |
| 4. | 23. | powiat chełmski · lubelskie | 53,2 % |
| 5. | 31. | powiat tomaszowski · lubelskie | 51,5 % |
| 6. | 32. | powiat bialski · lubelskie | 51,4 % |
| 7. | 47. | powiat radzyński · lubelskie | 48,9 % |
| 8. | 62. | powiat hrubieszowski · lubelskie | 46,1 % |
| 9. | 71. | powiat krasnostawski · lubelskie | 45,1 % |
| 10. | 74. | powiat łukowski · lubelskie | 44,6 % |
| 11. | 75. | powiat lubartowski · lubelskie | 44,4 % |
| 12. | 81. | powiat parczewski · lubelskie | 44,0 % |
| 13. | 104. | powiat opolski · lubelskie | 40,8 % |
| 14. | 111. | powiat rycki · lubelskie | 39,2 % |
| 15. | 114. | powiat włodawski · lubelskie | 38,7 % |
| 16. | 130. | powiat lubelski · lubelskie | 36,2 % |
| 17. | 139. | powiat kraśnicki · lubelskie | 35,2 % |
| 18. | 150. | powiat łęczyński · lubelskie | 33,9 % |
| 19. | 232. | powiat puławski · lubelskie | 23,2 % |
| 20. | 256. | powiat świdnicki · lubelskie | 20,0 % |
| 21. | 290. | Biała Podlaska · lubelskie | 16,2 % |
| 22. | 314. | Chełm · lubelskie | 8,2 % |
| 23. | 318. | Zamość · lubelskie | 7,2 % |
| 24. | 363. | Lublin · lubelskie | 1,5 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.