Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. łódzkie
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie łódzkim w 2021 r.: powiat wieruszowski — 59,1 %; w rankingu: 24 powiaty. Stan na 2026-10-13.
dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski
Powiat wieruszowski ogrzewa paliwami stałymi 59,1% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 24 obszarów.Czołówka powiatów — woj. łódzkie
- 1. powiat wieruszowski 59,1 %
- 2. powiat piotrkowski 57,3 %
- 3. powiat pajęczański 56,6 %
- 4. powiat skierniewicki 50,3 %
- 5. powiat wieluński 48,0 %
- 6. powiat opoczyński 47,4 %
- 7. powiat poddębicki 45,0 %
- 8. powiat radomszczański 41,8 %
- 9. powiat łowicki 41,2 %
- 10. powiat brzeziński 40,7 %
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 7. | powiat wieruszowski · łódzkie | 59,1 % |
| 2. | 10. | powiat piotrkowski · łódzkie | 57,3 % |
| 3. | 12. | powiat pajęczański · łódzkie | 56,6 % |
| 4. | 35. | powiat skierniewicki · łódzkie | 50,3 % |
| 5. | 53. | powiat wieluński · łódzkie | 48,0 % |
| 6. | 55. | powiat opoczyński · łódzkie | 47,4 % |
| 7. | 72. | powiat poddębicki · łódzkie | 45,0 % |
| 8. | 93. | powiat radomszczański · łódzkie | 41,8 % |
| 9. | 99. | powiat łowicki · łódzkie | 41,2 % |
| 10. | 105. | powiat brzeziński · łódzkie | 40,7 % |
| 11. | 107. | powiat sieradzki · łódzkie | 40,2 % |
| 12. | 112. | powiat łęczycki · łódzkie | 38,9 % |
| 13. | 117. | powiat łaski · łódzkie | 38,3 % |
| 14. | 131. | powiat rawski · łódzkie | 36,0 % |
| 15. | 185. | powiat łódzki wschodni · łódzkie | 29,2 % |
| 16. | 195. | powiat tomaszowski · łódzkie | 28,0 % |
| 17. | 196. | powiat zduńskowolski · łódzkie | 27,9 % |
| 18. | 216. | powiat bełchatowski · łódzkie | 25,7 % |
| 19. | 245. | powiat kutnowski · łódzkie | 22,2 % |
| 20. | 275. | powiat zgierski · łódzkie | 17,7 % |
Wszystkie powiaty w rankingu — woj. łódzkie
| Miejsce | W kraju | Obszar | Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi |
|---|---|---|---|
| 1. | 7. | powiat wieruszowski · łódzkie | 59,1 % |
| 2. | 10. | powiat piotrkowski · łódzkie | 57,3 % |
| 3. | 12. | powiat pajęczański · łódzkie | 56,6 % |
| 4. | 35. | powiat skierniewicki · łódzkie | 50,3 % |
| 5. | 53. | powiat wieluński · łódzkie | 48,0 % |
| 6. | 55. | powiat opoczyński · łódzkie | 47,4 % |
| 7. | 72. | powiat poddębicki · łódzkie | 45,0 % |
| 8. | 93. | powiat radomszczański · łódzkie | 41,8 % |
| 9. | 99. | powiat łowicki · łódzkie | 41,2 % |
| 10. | 105. | powiat brzeziński · łódzkie | 40,7 % |
| 11. | 107. | powiat sieradzki · łódzkie | 40,2 % |
| 12. | 112. | powiat łęczycki · łódzkie | 38,9 % |
| 13. | 117. | powiat łaski · łódzkie | 38,3 % |
| 14. | 131. | powiat rawski · łódzkie | 36,0 % |
| 15. | 185. | powiat łódzki wschodni · łódzkie | 29,2 % |
| 16. | 195. | powiat tomaszowski · łódzkie | 28,0 % |
| 17. | 196. | powiat zduńskowolski · łódzkie | 27,9 % |
| 18. | 216. | powiat bełchatowski · łódzkie | 25,7 % |
| 19. | 245. | powiat kutnowski · łódzkie | 22,2 % |
| 20. | 275. | powiat zgierski · łódzkie | 17,7 % |
| 21. | 297. | powiat pabianicki · łódzkie | 13,9 % |
| 22. | 320. | Piotrków Trybunalski · łódzkie | 6,7 % |
| 23. | 327. | Skierniewice · łódzkie | 5,9 % |
| 24. | 368. | Łódź · łódzkie | 1,3 % |
Źródło i sposób liczenia
Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.
Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.