Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. świętokrzyskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie świętokrzyskim w 2021 r.: powiat kazimierski — 56,7 %; w rankingu: 14 powiatów. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat kazimierski ogrzewa paliwami stałymi 56,7% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 14 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. świętokrzyskie

  1. 1. powiat kazimierski 56,7 %
  2. 2. powiat kielecki 55,9 %
  3. 3. powiat włoszczowski 53,0 %
  4. 4. powiat jędrzejowski 50,3 %
  5. 5. powiat opatowski 49,3 %
  6. 6. powiat pińczowski 48,2 %
  7. 7. powiat staszowski 45,2 %
  8. 8. powiat buski 45,2 %
  9. 9. powiat konecki 41,2 %
  10. 10. powiat sandomierski 37,8 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 11. powiat kazimierski · świętokrzyskie 56,7 %
2. 13. powiat kielecki · świętokrzyskie 55,9 %
3. 25. powiat włoszczowski · świętokrzyskie 53,0 %
4. 36. powiat jędrzejowski · świętokrzyskie 50,3 %
5. 46. powiat opatowski · świętokrzyskie 49,3 %
6. 51. powiat pińczowski · świętokrzyskie 48,2 %
7. 68. powiat staszowski · świętokrzyskie 45,2 %
8. 70. powiat buski · świętokrzyskie 45,2 %
9. 99. powiat konecki · świętokrzyskie 41,2 %
10. 121. powiat sandomierski · świętokrzyskie 37,8 %
11. 197. powiat starachowicki · świętokrzyskie 27,8 %
12. 241. powiat ostrowiecki · świętokrzyskie 23,0 %
13. 250. powiat skarżyski · świętokrzyskie 20,9 %
14. 343. Kielce · świętokrzyskie 3,6 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. świętokrzyskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 11. powiat kazimierski · świętokrzyskie 56,7 %
2. 13. powiat kielecki · świętokrzyskie 55,9 %
3. 25. powiat włoszczowski · świętokrzyskie 53,0 %
4. 36. powiat jędrzejowski · świętokrzyskie 50,3 %
5. 46. powiat opatowski · świętokrzyskie 49,3 %
6. 51. powiat pińczowski · świętokrzyskie 48,2 %
7. 68. powiat staszowski · świętokrzyskie 45,2 %
8. 70. powiat buski · świętokrzyskie 45,2 %
9. 99. powiat konecki · świętokrzyskie 41,2 %
10. 121. powiat sandomierski · świętokrzyskie 37,8 %
11. 197. powiat starachowicki · świętokrzyskie 27,8 %
12. 241. powiat ostrowiecki · świętokrzyskie 23,0 %
13. 250. powiat skarżyski · świętokrzyskie 20,9 %
14. 343. Kielce · świętokrzyskie 3,6 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.