Przejdź do treści
Landeva — strona główna

Gdzie grzeje się paliwami stałymi — woj. warmińsko-mazurskie

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Najwyżej w województwie warmińsko-mazurskim w 2021 r.: powiat nowomiejski — 49,9 %; w rankingu: 21 powiatów. Stan na 2026-10-13.

dane za 2021 r. stan na Ten ranking dla całej Polski

Powiat nowomiejski ogrzewa paliwami stałymi 49,9% mieszkań według spisu z 2021 r. — najwięcej z 21 obszarów.

Czołówka powiatów — woj. warmińsko-mazurskie

  1. 1. powiat nowomiejski 49,9 %
  2. 2. powiat elbląski 35,9 %
  3. 3. powiat szczycieński 35,0 %
  4. 4. powiat działdowski 34,5 %
  5. 5. powiat nidzicki 30,0 %
  6. 6. powiat iławski 26,7 %
  7. 7. powiat gołdapski 25,0 %
  8. 8. powiat olsztyński 24,7 %
  9. 9. powiat piski 23,4 %
  10. 10. powiat węgorzewski 23,4 %
Czołówka powiatów — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 39. powiat nowomiejski · warmińsko-mazurskie 49,9 %
2. 132. powiat elbląski · warmińsko-mazurskie 35,9 %
3. 141. powiat szczycieński · warmińsko-mazurskie 35,0 %
4. 144. powiat działdowski · warmińsko-mazurskie 34,5 %
5. 180. powiat nidzicki · warmińsko-mazurskie 30,0 %
6. 205. powiat iławski · warmińsko-mazurskie 26,7 %
7. 220. powiat gołdapski · warmińsko-mazurskie 25,0 %
8. 221. powiat olsztyński · warmińsko-mazurskie 24,7 %
9. 229. powiat piski · warmińsko-mazurskie 23,4 %
10. 230. powiat węgorzewski · warmińsko-mazurskie 23,4 %
11. 231. powiat braniewski · warmińsko-mazurskie 23,3 %
12. 249. powiat ostródzki · warmińsko-mazurskie 21,2 %
13. 251. powiat olecki · warmińsko-mazurskie 20,9 %
14. 253. powiat lidzbarski · warmińsko-mazurskie 20,7 %
15. 258. powiat mrągowski · warmińsko-mazurskie 19,7 %
16. 264. powiat bartoszycki · warmińsko-mazurskie 19,2 %
17. 293. powiat giżycki · warmińsko-mazurskie 14,9 %
18. 296. powiat kętrzyński · warmińsko-mazurskie 14,1 %
19. 305. powiat ełcki · warmińsko-mazurskie 10,8 %
20. 358. Elbląg · warmińsko-mazurskie 2,0 %

Wszystkie powiaty w rankingu — woj. warmińsko-mazurskie

Wszystkie powiaty w rankingu — Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
Miejsce W kraju Obszar Mieszkania ogrzewane paliwami stałymi
1. 39. powiat nowomiejski · warmińsko-mazurskie 49,9 %
2. 132. powiat elbląski · warmińsko-mazurskie 35,9 %
3. 141. powiat szczycieński · warmińsko-mazurskie 35,0 %
4. 144. powiat działdowski · warmińsko-mazurskie 34,5 %
5. 180. powiat nidzicki · warmińsko-mazurskie 30,0 %
6. 205. powiat iławski · warmińsko-mazurskie 26,7 %
7. 220. powiat gołdapski · warmińsko-mazurskie 25,0 %
8. 221. powiat olsztyński · warmińsko-mazurskie 24,7 %
9. 229. powiat piski · warmińsko-mazurskie 23,4 %
10. 230. powiat węgorzewski · warmińsko-mazurskie 23,4 %
11. 231. powiat braniewski · warmińsko-mazurskie 23,3 %
12. 249. powiat ostródzki · warmińsko-mazurskie 21,2 %
13. 251. powiat olecki · warmińsko-mazurskie 20,9 %
14. 253. powiat lidzbarski · warmińsko-mazurskie 20,7 %
15. 258. powiat mrągowski · warmińsko-mazurskie 19,7 %
16. 264. powiat bartoszycki · warmińsko-mazurskie 19,2 %
17. 293. powiat giżycki · warmińsko-mazurskie 14,9 %
18. 296. powiat kętrzyński · warmińsko-mazurskie 14,1 %
19. 305. powiat ełcki · warmińsko-mazurskie 10,8 %
20. 358. Elbląg · warmińsko-mazurskie 2,0 %
21. 370. Olsztyn · warmińsko-mazurskie 1,0 %

Źródło i sposób liczenia

Udział mieszkań ogrzewanych indywidualnie paliwami stałymi — węglem, drewnem, pelletem — według spisu powszechnego 2021. Równe wartości dzielą miejsce (1, 2, 2, 4). Zmiana rok do roku pokazuje się tylko tam, gdzie GUS podał oba roczniki. Obszary bez opublikowanej wartości są poza rankingiem — nie na jego końcu i nie jako zero.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny, Bank Danych Lokalnych (Ogrzewane indywidualnie paliwami stałymi, dane za 2021 r.), licencja CC BY 4.0; opracowanie: Landeva, landeva.pl.